2016 to rok okrągłych urodzin Miasta Gdynia. Wakacje to idealny moment, by uwiecznić na cyfrowej kliszy miasto i jego mieszkańców. W tym czasie Biuro Rady Miasta Gdyni organizuje konkurs fotograficzny „Gdyńskie Impresje Komórkowe”.

Kiedy pójdzie się na spacer, a nawet dobrze wyjrzy przez okno, można zauważyć, że bardzo dużo ludzi robi zdjęcia komórkami i smartfonami – tłumaczy motywacje zorganizowania konkursu przewodnicząca Rady Miasta Gdyni, Joanna Zielińska. Chcielibyśmy, aby udział w konkursie wzięli mieszkańcy Gdyni, turyści i goście, którzy będą w Gdyni podczas wakacji – dodaje.

Do konkursu można zgłosić zdjęcia wykonane smartfonem na terenie Gdyni. Zgłoszenia należy dodawać od 1 lipca do 31 sierpnia poprzez stronę internetową www.gdynia.pl/90lat. Maksymalny rozmiar pracy konkursowej nie może przekroczyć 300 KB.

Konkurs organizowany jest w dwóch grupach wiekowych:

• 13-18 lat
• powyżej 18 lat

Osoby w wieku od 13 do 18 lat muszą posiadać zgodę rodziców lub opiekunów prawnych na udział w konkursie.

 

Zdjęcia oceniane będą w czterech grupach tematycznych:
• Gdynianin
• Gdyńska architektura
• Zdarzyło się
• Natura

 

Nie ograniczamy liczby zdjęć, ale wymagamy, aby osoby biorące udział w konkursie podpisały jego regulamin. Chcemy, aby uczestnicy wyrazili zgodę na udostępnianie swoich zdjęć. Dodatkowo każda praca konkursowa musi posiadać tytuł – objaśnia Joanna Zielińska.

 

Jury przyzna Grand Prix oraz pierwsze miejsce w obu grupach wiekowych dla każdej kategorii tematycznej. Zwycięzcy mogą spodziewać się nagród od Centrum Nauki EXPERYMENT, zaproszeń do Teatru Miejskiego, klubu U7 i Jumpcity czy wejściówek na Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni.

Szczegółowy regulamin i warunki konkursy na www.90latgdyni.firenet.pl/foto

 

źródło: Urząd Miasta Gdyni