Co to jest sterburtgrotbombramnokgording?  Jak „Dar Młodzieży” przyćmił księcia Karola i księżną Dianę? Kim był Kapitan Kapitanów? O co chodzi z Rejsem Czterech Bander? I tak naprawdę ile polskich żaglowców mieliśmy przez ostatnie 100 lat?  

Na te i setki innych pytań znajdziesz odpowiedzi w – chyba jedynej w swoim rodzaju – książce autorstwa Tomasza Maracewicza. Autora silnie związanego z morzem, który dziś jest II oficerem na Darze Młodzieży, flagowym żaglowcu Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

„Symbole naszych marzeń” to unikatowe wydawnictwo, które wydane zostało z okazji 100-lecia polskich żaglowców. Nie jest to powieść fabularna, przygodowa, ani sensacyjna. Jednak dla kogoś szukającego faktów historycznych opartych na żywych relacjach świadków wydarzeń, na ciekawostkach z pokładów żaglowców zawijających do portów całego świata – będzie to z pewnością tytuł, po który warto sięgnąć. Niech o sile tego tytułu stanowi sama objętość: ponad 700 stron wciągających faktów, popartych unikatowymi zdjęciami i grafikami, których próżno szukać gdzie indziej.