Wysokość opłat jest następująca:
– pierwsze pół godziny – 0,80 zł;
– drugie pół godziny – 2,00 zł;
– druga godzina – 2,90 zł;
– trzecia godzina – 3,00 zł;
– czwarta i każda kolejna godzina – 2,80 zł.

Opłatę za parkowanie można dokonać na 3 sposoby:
1.    PARKOMETR – to urządzenie zlokalizowane w wielu punktach miasta, w SPP. Mamy kilka rodzajów automatów, ale ich obsługa jest prosta. W zależności od modelu parkometru można uiszczać opłaty bilonem, banknotami lub kartą strefową:
a)    PŁATNOŚĆ BILONEM.  Minimalna kwota, którą należy uiścić to 80 gorszy. Po uiszczeniu opłaty za parkowanie  – wydrukuje się bilet, który należy umieścić za przednią szybą samochodu, aby kontrolerzy mogli zobaczyć do której godziny mamy opłacony postój w SPP.
b)    PŁATNOŚĆ KARTĄ STREFOWĄ. Karta strefowa to taka karta pre-paid. Można ją doładować w Biurze Obsługi Klienta SPP, a następnie płacić nią za postój. Maksymalna kwota doładowania to 300 zł.
c)    PŁATNOŚĆ BANKNOTAMI. Można płacić za postój w SPP jedynie w parkometrach elektrycznych Galexio!
2.    BIURO OBSŁUGI KLIENTA – tu można kupić abonament na SPP. Abonament występuje w kilku wariantach i w zależności od opcji – opłaty mogą być różne. Turyści mogą skorzystać z opcji abonamentu miesięcznego na okaziciela (typ O), który kosztuje 450 zł. Dzięki temu można parkować w dowolnym miejscu w SPP. Pamiętaj, aby abonament umieścić za przednią szybą samochodu!
3.    SMS – kierowca może dokonywać płatności za pomocą usługi mobiParking przy użyciu telefonu komórkowego. Po wcześniejszym zarejestrowaniu się rozpoczęcie i kończenie parkowania realizowane jest za pomocą SMSa. Więcej informacji na stronie www.mobiparking.pl

Biuro Obsługi Strefy Płatnego Parkowania mieści się przy ul. Białostockiej 3 w Gdyni.

Mapa strefy parkowania

Więcej na www.sppgdynia.pl