W samym centrum Gdyni oddano nowy parking. Mieszcząca 180 samochodów hala powstała w ramach budowy Gdyńskiego Centrum Filmowego i znajduje się pod Placem Grunwaldzkim, w pobliżu Teatru Muzycznego i funkcjonującej już kolejki na Kamienną Górę. Wjazd na parking prowadzi od ul. Wybickiego.

Parking jest monitorowany oraz przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych – mówi prezes Forum Kultury Markos PagudisMiejsca postojowe są szerokie, a do hali można zejść schodami lub zjechać windami rozlokowanymi w kilku miejscach. Z parkingu znajduje się bezpośrednie wyjście do Teatru Muzycznego, co na pewno spodoba się widzom przyjeżdżającym na spektakle. I co najważniejsze stawki za postój są najniższe w Gdyni – dodaje.

W sezonie letnim liczba osób docierających do centrum miasta jest znacznie większa, niż w pozostałych miesiącach. W Śródmieściu odbywa się wiele imprez, dlatego miejsca postojowe są bardzo potrzebne. Nowy parking zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie Teatru Muzycznego, Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Marynarki Wojennej, ul. Świętojańskiej oraz bulwaru Nadmorskiego pomoże w rozładowaniu parkingów w centrum miasta.

Wjazd na parking czynny jest od godz.7.00 do ok.22.00, a wyjechać z niego można o dowolnej godzinie.
Z parkingu są 4 wyjścia:
– główne – na dziedziniec Centrum Filmowego , na poziomie -1,
– windą i schodami na poziom dolnej stacji kolejki,
– do Teatru Muzycznego, bezpośrednio z poziomu -1, otwierane na czas spektakli,
– windą i schodami na tyłach Teatru Muzycznego – do ul. Sienkiewicza.

Opłaty za korzystanie z parkingu są najniższe w Gdyni. Kierowcy płacą za rzeczywisty czas pozostawienia samochodu, gdyż już od drugiej godziny opłata naliczana jest co 12 minut postoju.

parking-centrumOpłaty za postój:
Bilety jednorazowe:
– za pierwsze pół godziny – 0,50 zł
– za drugie pół godziny – 2,00 zł
– za czas postoju w kolejnych godzinach – 0,50 zł za każde rozpoczęte 12 minut postoju

Abonament miesięczny: 250 zł

Ostatni z trzech elementów inwestycji, czyli Gdyńskie Centrum Filmowe zostanie otwarte 13 września.

źródło: tekst Urząd Miasta Gdyni

[codepeople-post-map]