Czy nauka i uczucia mogą iść w parze?

Będzie się o tym można przekonać podczas walentynkowego wieczoru dla dorosłych, który odbędzie się 13 lutego 2016 roku, w godzinach od 20:00 do północy w CN EXPERYMENT🙂

Wśród atrakcji, między innymi: wykłady ekspertów, różnorodne warsztaty, specjalna ścieżka zwiedzania, interaktywna gra dla par, profesjonalna oprawa muzyczna i wiele innych.

Program (godziny mogą ulec niewielkim przesunięciom)

Aktywności na wystawie:
Gra integracyjna wśród stanowisk Poznajmy się bliżej – goście sami zadecydują, w którą stronę się udać, a kierować nimi będą wybierane przez nich zadania. Odkryjcie między innymi jak działa hormon zakochania. (20:00-23:00 start co 15 minut, punkt startu naprzeciwko SMOKA)​
Warsztaty Kąpielove – zapraszamy na otwarty warsztat, na którym będzie można nauczyć się sztuki tworzenia naturalnych kosmetyków. Podczas zajęć każdy z uczestników będzie miał szansę poznać surowce kosmetyczne – afrodyzjaki, ich właściwości, pochodzenie i działanie. Sprawcie przyjemność ukochanej osobie i przygotujcie dla niej (lub razem z nią) walentynkowy prezent. (sala na wystawie Hydroświat w godz. 20:00-21:30, 22:00-23:30)
Dj na scenie – Beats&pulses czyli Natasha (DJ‑ka i producentka). Cała przestrzeń EXPERYMENTU wypełni się muzyką. Interakcja przy stanowiskach z ciekawym brzmieniem w tle? To właśnie plan na walentynkowy wieczór. (20:00-00:00)
Pokaz iluzjonisty – Miłość to magia, a magia to iluzja. Ale czy aby na pewno? Zapraszamy na oryginalny, bo naukowy pokaz iluzjonisty – Tomasza Juszy! Uczestnicy będą mieli szansę sprawdzić swoją spostrzegawczość oraz intuicję. Czy tak łatwo oszukać nasze zmysły? Będzie można to przetestować w 2 odsłonach pokazu. (2 niezależne pokazy na scenie na wystawie o 21:15 i 22:30)
Ścieżka zwiedzania z przewodnikiem Podróż za jeden całus – w oparciu o stanowiska EXPERYMENTU zaprezentujemy tzw. miejsca miłości – charakterystyczne i najsłynniejsze na świecie budowle, obiekty, miejscowości, miejsca geograficzne wpisane w kulturę masową, jako te związane z kultem święta miłości, obecnością zakochanych czy też rytuałami miłosnymi. (20:10, 20:50, 21:30, 22:10, 22:50 start przy moście samonośnym)
Miniwykład Romantyczna historia nauki prowadzony przez edukatorkę Ewelinę Pająkowską. Praca łączy czy dzieli? Ile małżeństw w historii otrzymało najbardziej prestiżową w dziedzinie nauki nagrodę Nobla? (20:15, 21:00, 21:45, 22:30, 23:15 w sali na wystawie Akcja: Człowiek! Sala mieści max. 50 osób)
Fotobudka – jak najlepiej zachować chwilę? Robiąc sobie fantastyczne zdjęcie! A jeśli można się nim podzielić z najbliższymi i przyjaciółmi, to tym bardziej warto. (20:00-00:00)
Warsztaty integracyjne Komunikacja niewerbalna. Jak nasze gesty, mimika mogą być odczytane w zależności od tego, w jakim miejscu na świecie się znajdujemy opowie psycholog z SWPS. Podczas warsztatów będzie można wziąć udział w grach integracyjnych. (20:15, 21:00, 22:00, 23:00 w Komnacie ciemności  pod schodami, w warsztach jednocześnie może brać udział max. 40 osób)

Aktywności na SALI KINOWEJ (max. 90 osób)
Wykłady ekspertów:
20:30 Czy roboty mogą kochać? O emocjach, zaawansowanych technologiach i o tym, jak człowiek może zakochać się w maszynie opowiedzą edukatorzy EXPERYMENTU Agnieszka Krasnowska i Paweł Czoska. Odwzorowanie uczuć na twarzy ludzkiej to niesamowita gra kilkudziesięciu mięśni. Czy maszyna jest w stanie to odwzorować? Okazuje się, że tak.

Agnieszka Krasnowska ukończyła Politechnikę Gdańską na wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej. Uzyskała stopień inżyniera na kierunku: Fizyka Stosowana. W swojej pracy opierała się na tematyce magnetycznych organizmów żywych. Hobbystycznie zajmuje się tematyką kosmosu.

Paweł Czoska Inżynier fizyki, student II stopnia Nanotechnologii. Interesuje się nauką w szczególności fizyką i chemią, a także fooballem amerykańskim.

21:30 Jak czujemy światło? wykład z elementami pokazu zaprezentuje Agnieszka Kaczmarek-Kacprzak, wykładowca w Katedrze Elektroenergetyki Wydziału Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej.

Agnieszka Kaczmarek-Kacprzak – absolwentka Wydziału Elektrotechniki i Automatyki, kierunek Elektrotechnika, specjalność elektroenergetyka oraz Studium Podyplomowego Podstawy Energetyki Jądrowej. Edukator energetyki jądrowej, uczestnik Nuclear Engineering Training Session w CEA INSTN Saclay.

22:45 Kino NIE kocha szalonych naukowców – a my? Paweł Sitkiewicz oraz Krystyna Weiher – filmoznawcy opowiedzą, jak kino kreuje naukowców (nawet tych szalonych i aroganckich) na postaci, które stają się wyjątkowo atrakcyjne i pożądane.

Prof UG, dr hab. Paweł Sitkiewicz – filmoznawca, wykładowca Katedry Kultury i Sztuki w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Naukowo zajmuje się historią filmu animowanego oraz kinem XX-lecia międzywojennego w Polsce i na świecie. Jest redaktorem naczelnym rocznika filmowego „Przezrocze”.

Krystyna Weiher – filmoznawczyni, doktorantka na Uniwersytecie Gdańskim, animatorka działań promujących kino, członkini Dyskusyjnego Klubu Filmowego Uniwersytetu Gdańskiego “Miłość blondynki”, koordynatorka Festiwalu Kultury Azjatyckiej Made In Azja.

[codepeople-post-map]