parallax background

Kamienna Góra w nowej odsłonie zaprasza

22 lipca 2020

Kamienna Góra w nowym wydaniu to idealne miejsce na klimatyczny piknik czy kameralny koncert. Z dala od zgiełku, blisko przyrody. Cisza, spokój - czego chcieć więcej? O magii i ogromnym potencjale tego miejsca przekonamy się już w najbliższy weekend.Czy mieszkańców Gdyni trzeba przekonywać o uroku Kamiennej Góry? To właśnie przede wszystkim z myślą o nich zrewitalizowano teren górnego i środkowego tarasu, do których nie dochodzi wakacyjny gwar unoszący się nad skwerem Kościuszki czy bulwarem Nadmorskim. Nadchodzący weekend będzie oficjalnym otwarciem tego klimatycznego miejsca.

Kamienna Góra położona jest w samym sercu Gdyni, ale jej puls bije spokojniej niż pozostałej części centrum. To znakomite miejsce na plenerowe śniadanie, niespieszną lekturę czy nastrojowy koncert. Już w najbliższy weekend zapraszamy wszystkich mieszkańców do miłego spędzenia czasu w cudownym otoczeniu. Warto przekonać się, jak fantastyczną metamorfozę przeszła Kamienna Góra. Jestem pewny, że z przyjemnością będą tam Państwo wracać w wolnych chwilach, by odetchnąć od zgiełku codzienności.

Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Na początku czerwca bieżącego roku dokonano pomyślnego odbioru I etapu prac rewitalizacyjnych. Zakończyły się również procedury związane z oddaniem terenu do użytku.

Przypominam jednak, że na tym nie kończymy. W czasie wakacji korzystajmy z udostępnionych terenów na Kamiennej Górze, a od września będziemy mogli obserwować kontynuację prac, dzięki którym będzie tu jeszcze piękniej. Kamienna Góra to jedno z najpiękniejszych miejsc w Gdyni, uwielbiane przez mieszkańców. Dzięki rewitalizacji zyskała nowe funkcjonalności. Zadaszony amfiteatr z komfortową widownią, wygodne ławki, odwodnione i utwardzone ścieżki, bezpieczne schody, toalety oraz winda łącząca taras górny ze środkowym to elementy, które zdecydowanie podnoszą komfort przebywania w tej przestrzeni.

Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Weekendowy rozkład jazdy


W najbliższy weekend na Kamiennej Górze na mieszkańców czekać będzie cała moc atrakcji - rzecz jasna z zachowaniem odpowiedniego dystansu i dbałością o bezpieczeństwo.

Dobrym pomysłem jest rozpoczęcie dnia piknikiem śniadaniowym. O szeroką ofertę smaków zadbają restauratorzy znani z gdyńskiego Szlaku Kulinarnego, którzy swoje śniadaniowe specjały będą serwować z rozstawionych w parku namiotów.

Syte śniadanie przyda się choćby dlatego, by pełnym energii przystąpić do zajęć rekreacyjnych. Joga, pilates, zumba - dla każdego coś miłego.

Jeśli jednak nie będziemy mieli ochoty na ruch, czekać będzie na nas strefa chillu zaaranżowana w czytelnię. Festiwal Miasto Słowa zachęca do literackiego coming outu, a więc wspólnego czytania w plenerze - na przykład na leżakach. Na Kamiennej Górze będzie można przyłączyć się do nieformalnego stowarzyszenia czytelniczek i czytelników.

W ten weekend wznawia kursowanie kolejka na Kamienna Górę.

Nie zabraknie również atrakcji dla melomanów. W sobotę amfiteatr na Kamiennej Górze zmieni się w Ethno Scenę, z której wybrzmi muzyka kultur świata. Organizatorzy znanego i lubianego festiwalu Globaltica, który w tym roku nie odbędzie się z przyczyn związanych z pandemią, zapraszają na cykliczne spotkania składające się z dwóch części: społecznej - poświęconej ekologii, relacjom społecznym, zdrowemu stylowi życia, a także muzycznej - koncertów z kręgu ethno i world music.

Pierwsze ze spotkań zaplanowano na 25 lipca, kiedy to Skolias&Bester zaprezentują projekt muzyczny „Rebetiko Poloniko”. Punktem wyjścia dla twórczych poszukiwań oraz interpretacji będzie tradycyjna muzyka grecka - określana jako Rebetiko, a także jako grecki... blues. Natomiast część społeczna poświęcona będzie warsztatom ze świadomości ciała w ruchu.

To jednak wciąż nie wszystko! Na Kamienną Górę powracają Koncerty Muzyki Promenadowej. W najbliższą niedzielę o godzinie 17:00 w nowo powstałym amfiteatrze wybrzmi pierwszy z serii tegorocznych koncertów. Własne aranżacje najpiękniejszych duetów miłosnych zaprezentują Karolina Słomin i Kamil Pękala w towarzystwie zespołu Artis.

W kolejne wakacyjne niedziele wystąpią między innymi: Krystyna Durys z zespołem, Cappella Gedanensis i pianista Konstanty Wileński, Agnieszka Babicz wraz z Ramą 111 pod kier. Jana Rejnowicza, Joanna Knitter Blues & Folk Connection, Siciarek Quartet oraz Przemek Dyakowski.
Wszystkie koncerty poprowadzi Krzysztof Dąbrowski.
Bilety w cenie 10 złotych można nabyć w CultureBoxie, Konsulacie Kultury oraz na interticket.pl.

Poza tym na Kamiennej Górze czekać będą różnorodne warsztaty, plac gier podwórkowych, gry wielkoformatowe oraz animacje dla dzieci, o które zatroszczy się między innymi Centrum Nauki EXPERYMENT.

Weekend 25-26 lipca będzie pierwszym z serii weekendowych aktywności na Kamiennej Górze. Sierpniowe soboty i niedziele również będą bogate w atrakcje. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Program na weekend


25 LIPCA 2020 (sobota)

10:00-11:00 - Gdyńskie Poruszenie - joga na powitanie dnia

10:00-17:00 - Piknik śniadaniowo-lunchowy (wybrane restauracje Szlaku Kulinarnego Gdyni)

10:00-17:00 - Animacje dla dzieci (warsztaty, gry i zabawy, pokazy z Centrum Nauki Experyment, atrakcje przygotowane przez Bibliotekę Gdynia)

10:00-17:00 - Literacki coming out - wydarzenie w ramach Festiwalu Miasto Słowa

12:00-13:00 - Gdyńskie Poruszenie - zumba

12:00-16:00 - Wyplatanie Wianków

13:00-14:00 - Gdyńskie Poruszenie - pilates

17:30-18:30 - Spotkanie poświęcone rozmowom na temat ekologii, relacji społecznych, zdrowego stylu życia

19:00–20:00 - Ethno Scena - SKOLIAS & BESTER


26 LIPCA 2020 (niedziela)

10:00-11:00 - Gdyńskie Poruszenie - joga na powitanie dnia

10:00-17:00 - Piknik śniadaniowo-lunchowy (wybrane restauracje Szlaku Kulinarnego Gdyni)

10:00-17:00 - Animacje dla dzieci (warsztaty, gry i zabawy, pokazy z Centrum Nauki Experyment, atrakcje przygotowane przez Bibliotekę Gdynia)

10:00-17:00 - Gra miejska na Kamiennej Górze

10:00-17:00 - Literacki coming out - wydarzenie w ramach Festiwalu Miasto Słowa

12:00-13:00 - Gdyńskie Poruszenie - zumba

12:00-17:00 - Pokaz latawców

13:00-14:30 - Warsztaty z robienia latawców

13:00-14:00 - Gdyńskie Poruszenie - pilates

16:00-17:00 - Gdyńskie Poruszenie - zumba

17:00-19:00 - Koncert Muzyki Promenadowej (koncert biletowany) - Karolina Sołomin i Kamila Pękala z towarzyszeniem zespołu Artis (Bilety w cenie 10 zł do nabycia w CultureBoxie, Konsulacie Kultury oraz na interticket.pl).Źródło: UM w Gdyni