parallax background

Dzień Kobiet w Gdyni

5 marca 2021

Koncerty, rejs, wystawy, eksperymenty, relaks czyli Międzynarodowy Dzień Kobiet w Gdyni.

Ofertę na Dzień Kobiet i poprzedzający go weekend przygotowały instytucje kultury, Centrum Nauki Experyment oraz partnerzy Gdyńskiej Rady Turystycznej.

7 marca, z okazji Dnia Kobiet, Muzeum Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1B) zaprasza wszystkie panie do bezpłatnego zwiedzania wystaw.

Koło Plastyków im. Władysława Szczeblewskiego przy Towarzystwie Miłośników Gdyni (ul. Władysława IV 51) zaprasza na wystawę malarstwa Jolanty Majcher pod tytułem „Być Kobietą” w dniach 9-18 marca w godz. 15.00-18.00.
Wstęp wolny.

Gdyńskie Centrum Kultury zaprasza na Koncert na Dzień Kobiet 7 marca o godz. 17.00 do sali koncertowej Szkoły Muzycznej I i II st.
Wystąpi w nim wirtuoz akordeonu i bandoneonu Paweł Zagańczyk, który wraz z instrumentalistami Cappelli Gedanensis wykona program złożony przede wszystkim z kompozycji Astora Piazzolli, którego setną rocznicę urodzin świętować będziemy 11 marca.
Wydarzenie organizowane jest w ramach cyklu Niedziela Melomana.
Bilety w cenie 20 zł na https://gck.interticket.pl.

W sobotę i niedzielę, 6 i 7 marca Centrum Nauki Experyment zaprasza na Weekend Kobiet. Każdy, kto odwiedzi centrum, może liczyć na naukowe pokazy, prelekcje, stanowiska mobilne – wszystkie poświęcone kobiecości.
W programie:
Ekspresowa prelekcja – Kobiecość w niszach ekologicznych
Lek. wet. Marta Alicja Trzeciak, Centrum Nauki Experyment – godz. 13.00 oraz 16.00 (scena).
„Kobiecość” czy raczej „samiczość” może wyglądać bardzo różnie w zależności od niszy biologicznej, jaką zajmuje dany gatunek. Czy zgadniecie, kto zajmuje się opieką nad gniazdem, a kto – obroną terytorium? Kto wychowuje młode, a kto się stroi w piórka?
Pokaz z doświadczeniami – Kobieta jest żywiołem
Edukatorzy Centrum Nauki Experyment – godz. 12.00 oraz 15.00 (scena).
Czekają na was zaskakujące doświadczenia poświęcone czterem żywiołom: wodzie, powietrzu, ziemi i ogniowi. Edukatorzy zaproszą gości do wspólnego eksperymentowania – będziec okazja aktywnego uczestnictwa w pokazie.

Stanowiska mobilne
Godz. 11.00-14.00 oraz 15.00-18.00 (na wystawach).
Zadbaj o siebie: Stanowiska, przy których nasi wolontariusze, edukatorzy, a także członkowie Akademickiego Stowarzyszenia Onkologicznego i Studenckiego Koła Naukowego Chirurgii Onkologicznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego zaprezentują najważniejsze aspekty związane z profilaktyką zdrowia kobiecego.
Byli sobie wynalazcy: Jakie wynalazki były udziałem kobiet, a jakie mężczyzn? Czy jesteście w stanie zgadnąć?
Bilety na bilety.experyment.gdynia.pl.

Gdyńska Rada Turystyczna wspólnie z partnerami przygotowała atrakcje na Dzień Kobiet. To m.in. oferty wypoczynku, SPA czy wykwintnej kolacji.
Stena Line nie tylko na Dzień Kobiet proponuje rejs z nauką tańca. Wypłynięcia do 12 czerwca
Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet Quadrille Spa zaprasza do kameralnej strefy relaksu. Na panie czekają autorskie rytuały na ciało, masaże lecznicze, profesjonalne zabiegi na twarz oraz strefa wodna dla dorosłych.
Specjalne oferty przygotwały również: hotel AntaresHotel JakubowyInstytut Genesis i Hotel Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront. W Hotelu Nadmorskim wiedzą, że najlepiej świętować wspólnie, dlatego przygotowano ofertę tzw. Babskiego Weekendu.

Wszystkie atrakcje zorganizowano z dbałością o bezpieczeństwo.

Źródło: UM Gdynia