Zwierzęta też chcą mieć Święta

Nasi domowi pupile to nasi najlepsi przyjaciele i pełnoprawni członkowie rodziny. Dbamy o nich, pamiętamy o ich potrzebach, jesteśmy za nich odpowiedzialni w myśl słów Małego Księcia, bohatera książki Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny. Czas, w którym myślimy przede wszystkim o rodzinie, najbliższych i przyjaciołach, ale także o samotnych i potrzebujących, dla których ten okres jest wyjątkowo trudny. Trudny jest także dla bezdomnych zwierząt. Można to jednak zmienić, np. przyłączając się do akcji „Zwierzęta też chcą mieć Święta”. Na prezenty czekają najstarsze i najbardziej schorowane zwierzaki schroniska „Ciapkowo”. Niech pod choinką i one znajdą najpotrzebniejsze prezenty.

 

 

Akcja „Zwierzęta też chcą mieć Święta” dla podopiecznych schroniska „Ciapkowo” organizowana jest już po raz czwarty. Jej celem jest wsparcie najbardziej potrzebujących psiaków i kociaków, które ze względu na swój wiek lub stan zdrowia mają większe potrzeby niż zwykła karma bytowa. Potrzebne są przede wszystkim preparaty wspomagające prawidłowe funkcjonowanie organizmu, leczenie, podnoszące odporność bądź będące uzupełnieniem niedoborów witamin i minerałów.

– To już czwarta edycja tej najważniejszej dla nas w ciągu roku akcji. W tym roku mamy bardzo duży odzew, co nas bardzo cieszy. Na naszym facebookowym wydarzeniu mamy ok. 3 tysięcy zainteresowanych. Do akcji włączają się nie tylko osoby fizyczne, ale również całe firmy. Finał tego wydarzenia, który w tym roku odbędzie się 15 grudnia, to moment magiczny. Tego dnia ubieramy choinkę, pod którą lądują prezenty dla naszych podopiecznych. Skuteczność akcji potrafi zapewnić im roczny zapas bardzo potrzebnych preparatów i suplementów. To cudowne uczucie widzieć, ilu ludziom nie jest obojętny los samotnych i schorowanych zwierząt – mówi Anna Elgert, koordynatorka akcji ze schroniska Ciapkowo.

Oto lista 10 najpilniejszych potrzeb:

  • VETOQUINOL Calo-Pet – energetyczny dodatek żywieniowy dla psów i kotów (pasta),
  • ROYAL CANIN Convalescence Support INSTANT (proszek)
  • DOLFOS ImmunoDol Cat i Dog,
  • VETEXPERT ARTHROVET HA COMPLEX,
  • Vetexpert Vetoskin,
  • DOLFOS Dolvit Karnityna,
  • RenalVet (tabletki),
  • VETEXPERT HEPATIALE FORTE (tabletki),
  • Vetoquinol Ipakitine (proszek),
  • Karma Adult i Senior dla psów i kotów lepszej jakości.

 

Na te najważniejsze prezenty czekają m.in.:

kotka Micia

 

 

pies Rewers i kot Apollo

 

 

a także Kadar

 

 

Poza preparatami potrzebne są także smycze, obroże, szelki w różnych rozmiarach uprzyjemniające spacerowanie, a tym samym odstresowanie się i chwilowe oderwanie od schroniskowych warunków. Przede wszystkim jednak zwierzaki z utęsknieniem czekają na swój dom. Może ktoś podaruje go właśnie pod choinkę?

Prezenty zwierzakom z OTOZ Animals – Schronisko w Ciapkowie będzie można podarować 15 grudnia w godz. 11.00-17.00. Wtedy pracownicy oprowadzą po schronisku i pokażą beneficjentów.

Jeśli jednak nie macie możliwości przyjechać w tym dniu do schroniska, możecie:
1. Wysłać paczki na adres schroniska (możecie wskazać adres schroniska, robiąc zakupy w internetowym sklepie zoologicznym)
Adres: OTOZ Animals Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „Ciapkowo” 81-654 Gdynia, ul. Małokacka 3A,
2. Przywieźć prezenty do schroniska w inny dzień w godzinach pracy biura,
3. Podrzucić prezenty na Charytatywny Pomorski Dogtrekking NaviDog.pl 1/12/2018 Gołębiewo szczegóły na www.NaviDog.pl.

Organizatorami wydarzania są: VRONA studio, PrzystanekAlaska.pl i Pomorski Dogtrekking NaviDog.pl.

Więcej szczegółów na stronie:
http://www.ciapkowo.pl/
http://przystanekalaska.pl/
wydarzenie na FB

 

 

 

źródło: Urząd Miasta Gdyni