Kolejny sezon zabytkowej linii trolejbusowej nr 326 – wsłuchaj się w rytm zabytkowego silnika i zobaczy, jak jeździło się trolejbusem kiedyś!

 

Pierwsze sezony funkcjonowania historycznej linii nr 326 okazały się wielkim sukcesem. Odrestaurowane pojazdy stały się nową atrakcją turystyczną Gdyni. Polubili je też mieszkańcy, dla których są ciekawą odmianą od podróży nowoczesnymi, cichymi, niskopodłogowymi pojazdami.

Na przejażdżkę trolejbusem linii nr 326 można się wybrać w każdą niedzielę i święto – aż do końca października.

TRASA: Grabówek SKM – Zakręt do Oksywia – Morska – Podjazd – 10 Lutego – Świętojańska – al. Piłsudskiego – al. Zwycięstwa – Orłowo SKM – „Klif” – al. Zwycięstwa – Świętojańska – 10 Lutego – Podjazd – Morska – Zakręt do Oksywia – Grabówek SKM.

Do czasu otwarcia nowej pętli “Grabówek SKM”, trolejbusy rozpoczynają bieg z przystanku „Morska – Estakada”, w kierunku powrotnym ostatnim przystankiem jest baza trolejbusowa.

Trolejbusy linii 326 kursują w niedziele i święta w okresie od 1 maja do 31 października w godzinach 11-17, z częstotliwością 40-60 minut.

Na linii 326 obowiązuje taryfa opłat jak na liniach zwykłych:

  • bilet jednoprzejazdowy ulgowy: 1.50 zł;
  • bilet jednoprzejazdowy normalny: 3.00 zł.

Obowiązują także bilety okresowe, czasowe i metropolitalne oraz wszystkie ulgi i zwolnienia z opłat jak na pozostałych liniach zwykłych w granicach miasta Gdyni.

 

Linia trolejbusowa 326 jest pierwszą w sieci ZKM obsługiwaną przez trolejbusy zabytkowe: Škodę 9Tr z 1975 r., Jelcza 120MTE z 1994 r. oraz Saurera 4TIILM z 1957 r.

 

 

źródło: ZKM Gdynia