parallax background

Zdalny Dzień Dziecka w Experymencie

28 maja 2020

Dzień Dziecka? Zróbmy hałas!


Każdego roku Dzień Dziecka był obchodzony w Centrum Nauki EXPERYMENT hucznie. 2020 rok nie będzie pod tym względem inny. Centrum wychodzi ze specjalnymi działaniami do sieci, by mogły w nich uczestniczyć wszystkie dzieci, nie tylko w Trójmieście, ale wręcz w całym kraju!


Specjalny program, przygotowany w porozumieniu z miastem Gdynia, będzie można śledzić na profilach Centrum Nauki EXPERYMENT w mediach społecznościowych. Edukatorzy zapewniają, że dzięki temu każdy będzie mógł bawić się nauką w domowym zaciszu, które przestanie być... zaciszne. EXPERYMENTOWY Dzień Dziecka odbywa się bowiem pod hasłem Zróbmy hałas!


Dzień Dziecka to święto, które uwielbiamy i każdego roku przygotowujemy specjalne EXPERYMENTOWE niespodzianki. Tak też dzieje się i w tym roku. Przygotowaliśmy filmowe pokazy naukowe oraz zdalne warsztaty rodzinne na temat dźwięku, które mają wciągnąć w naukową przygodę dzieci i dorosłych. Zrobimy razem hałas!

Alicja Harackiewicz, dyrektor Centrum Nauki EXPERYMENT

Centrum Nauki EXPERYMENT i Gdynia zaczynają świętowanie Dnia Dziecka już 30-31 maja – począwszy od wtedy, przez dwa dni, w social mediach EXPERYMENTU publikowane będą ciekawostki i specjalne popularnonaukowe filmy, by w ciekawy i zabawny sposób wytłumaczyć hałaśliwe tematy: czym jest dźwięk, jak działa słuch człowieka i niektórych zwierząt, w jaki sposób z fal dźwiękowych korzystają nietoperze, czy słyszymy tylko uchem i wiele innych dźwięcznych zagadnień. Wszystko to w ramach specjalnego wydania realizowanego przez Centrum cyklu ZDALNY EXPERYMENT.


1 czerwca zrobi się naprawdę głośno. W mediach społecznościowych Gdyni oraz EXPERYMENTU pojawią się dwa formaty. Pierwszym z nich będzie specjalne naukowe show Zróbmy hałas! Pokazy naukowe są jedną z ulubionych form gości CNE, więc pracownicy postanowili tym razem przygotować je w formie wideo. Dzięki nim można będzie spojrzeć na dźwięk z perspektywy różnych dziedzin nauki. Jednocześnie realizatorzy zapewniają, że nie zabraknie wybuchów i innych wystrzałowych naukowych momentów. Pokaz poprowadzą specjaliści EXPERYMENTU, którzy zadbają o to, żeby doświadczenia były naprawdę wyjątkowe.


Drugi format to zdalne WARSZTATY RODZINNE Domowe melodie. Będzie on poświęcony majsterkowaniu i tworzeniu nietypowych instrumentów z tego, co można znaleźć we własnym domu. Na autorów najciekawszych domowych instrumentów czekają nagrody! Szczegóły konkursu już wkrótce na Gdynia.pl.


Dzień Dziecka – Zróbmy hałas! w Gdyni z Centrum Nauki EXPERYMENT

30 i 31 maja

facebook.com/CentrumNaukiEXPERYMENT

instagram.com/cnexperyment (@cnexperyment)

https://www.youtube.com/channel/UCkwDtlVPclHnztQOqa-IBwA


1 czerwca

facebook.com/CentrumNaukiEXPERYMENT

instagram.com/cnexperyment (@cnexperyment)

https://www.youtube.com/channel/UCkwDtlVPclHnztQOqa-IBwA

facebook.com/Gdynia

Źródło: CN Experyment