parallax background

#zabierzśmiecizlasu

15 maja 2020

Pomorski Park Naukowo Technologiczny (PPNT Gdynia) dołączył do akcji “Z miłości do lasu”, której zadaniem jest zachęcenie leśnych spacerowiczów do nieśmiecenia i zabierania z lasu napotkanych śmieci nie tylko podczas zorganizowanych zbiórek czy Dnia Ziemi. Wszystko po to, by dbałość o nasze lasy stała się nawykiem, a nie okolicznościowym zwyczajem. Za projektem stoi dwóch miłośników przyrody - Agata i Kamil.

Obecna globalna sytuacja mocno wpłynie na zmianę naszych nawyków. „Mniej znaczy więcej” stanie się bardziej realne, będzie nowym stylem życia. W mojej ocenie nastąpi pełna symbioza życia z naturą, dlatego tworząc ten projekt chcemy zwrócić uwagę na sytuację: nasz dom to nie tylko cztery ściany, to przede wszystkim otaczająca nas przyroda. Wybraliśmy temat lasu ze względu na położenie Gdyni, w której mieszkamy, znajdującej się w otulinie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Agata Kielan, jedna z inicjatorek akcji

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny dołączył do akcji i zachęca do udziału w niej swoich Parkowiczów. W najbliższy piątek, w oknach PPNT Gdynia na piątym piętrze, na kultowym już #WHIZTALKU, pojawi się także hasło promujące inicjatywę: #CZYSTELASY.

Jesteśmy częścią natury i zapomnieliśmy o tym przez codzienny pośpiech, niezrobione rzeczy, niezałatwione sprawy.

Kamil Sumiński

Wystarczyło kilka dni izolacji w naszych domach, w czasie trwającej pandemii, aby ludzie zwrócili uwagę na fakt, że las to nie tylko zwykły drzewostan - to miejsce, w którym można odpocząć, pospacerować, poprawić sobie nastrój, czy kondycję fizyczną. Las to nasz drugi dom i potrzebuje tylko albo aż zadbania o niego.

Agata Kielan

Śledząc "Z miłości do lasu" dowiesz się, co Cię otacza w lesie, jak dbać o naturę oraz jak zmienić swoje nawyki na te przyjazne środowisku. Bieżące informacje @zmiloscidolasu dostępne są na kanałach Facebook oraz Instagram.

Źródło: PPNT