Weekend w Gdyni: 10-11 czerwca 2017

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Weekend w Gdyni: 10-11 czerwca 2017

9 czerwca 2017-11 czerwca 2017

Święto Sąsiada na Oksywiu

W piątek, 9 czerwca w godzinach 15.00 – 19.00 mieszkańcy Oksywia świętować będą Dzień Sąsiada. Po raz pierwszy w historii rewitalizowanej dzielnicy na terenie urządzanego Domu Sąsiedzkiego przy ulicy Śmidowicza 49 (w byłej siedzibie Zespołu Szkół Rzemiosła i Handlu) zorganizowany zostanie piknik pod nazwą „Zabawa sąsiedzka – dla mamy, taty i dziecka”. To tu już niebawem rozpoczną się serie warsztatów, zajęć i spotkań tematycznych dla mieszkańców. Warto choć na chwilę odwiedzić to miejsce, by porozmawiać o potrzebach i pomysłach związanych z przyszłą ofertą placówki, której charakter określą sami mieszkańcy Oksywia.

Szczegóły: http://gdynia.pl/kalendarz

 

Promocja książki Małgorzaty Sokołowskiej

11 czerwca 2017 r. minie 30 lat od spotkania z papieżem Janem Pawłem II w Gdyni. Z tej okazji w piątek 9 czerwca o godz. 17.00 w Gdynia InfoBox Obserwatorium Zmian odbędzie się promocja książki Małgorzaty Sokołowskiej “W mieście zbudowanym myślą i pracą Polaków”. Autorka opowie o przygotowaniach do wizyty i jej przebiegu, o zabiegach władz PRL usiłujących umniejszyć rolę wizyty, o inwigilacji, represjach i profilaktycznych aresztowaniach – z jednej strony, a z drugiej – o przygotowaniach wiernych, dekoracji miasta, o działaniach opozycji. A to wszystko na tle Gdyni sprzed trzydziestu lat.

PKO Grand Prix Gdyni – Nocny Bieg Świętojański

Nocny Bieg Świętojański z PKO Bankiem Polskim to trzeci start zawodów z cyklu PKO Grand Prix Gdyni organizowany z okazji święta ulicy Świętojańskiej.

piątek 9 czerwca
22:00    Start Marszu – Nordic Walking
23:30    Ceremonia dekoracji Marszu Nordic Walking
23:59    Start Biegu Głównego na 10 km
sobota 10 czerwca
2:00    Ceremonia dekoracji Biegu Głównego na 10 km

więcej na https://gogdynia.pl/wydarzenia/nocny-bieg-swietojanski-2017/

Archi Spacer po dzielnicy Chylonia

Miasto Gdynia zaprasza na wydarzenie Gdyńskiego Szlaku Modernizmu – Archi Spacer z prelekcją – architektura dzielnicy Chylonia.

Chylonia, największa dzielnica Gdyni, kojarzy się przede wszystkim jako wielka sypialnia. Niewątpliwie takie skojarzenia budzi stosunkowo duże ilość bloków i wieżowców, które zdominowały krajobraz dzielnicy. Jednak czy Chylonia to tylko blokowisko? Na pewno nie.

sobota 10 czerwca, godz. 10:00 (ok. 2,5 h) – start spaceru ul. Morska 192, Szkoła Podstawowa nr 10

Szczegóły: http://gdynia.pl/kalendarz

Leśny festyn edukacyjny

Odwiedź leśników w centrum Gdyni! Zajrzyj sowie w oczy! Zobacz pracę leśnych kombajnów! Spróbuj leśnych specjałów! Odkryj pozostałe Sekrety Lasu!

Leśnicy przygotowali 3 stoiska. Na pierwszym znajdzie się: Tartak przewoźny, typowe i nietypowe wyroby z drewna a także eksperymenty drewnem. Na drugim wystawa drzew bonsai, ale z naszych rodzimych drzew, tropy zwierząt, warsztaty z użyciem mikroskopu. Na trzecim stoisku będzie niesamowita ścieżka zmysłów.
Trójmiejski Park Krajobrazowy przygotował warsztaty o życiu płazów. Na stoisku Wydziału Biologi UG będzie można obejrzeć wybrane ŻYWE okazy zwierząt i roślin. Akademickie Koło Chiropterologiczne PTOP Salamandra będzie opowiadało o nietoperzach. Stacja Biologiczna Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego poruszy ciekawy temat, zapylania.

Ponadto w programie m.in.: pokaz kulinarny z degustacją pysznego gulaszu z dzika, pokazy maszyn leśnych w akcji, leśne delikatesy ze swojskimi i ekologicznymi specjałami, pokazy ptaków drapieżnych, plenerowa gra planszowa oraz konkursy z ciekawymi nagrodami.

Festyn odbędzie się w sobotę 10 czerwca o godz. 11.00 – 18.00 na Skwerze Arki Gdynia.

 

IX Gdyński Magiel Twórczy

W sobotę 10 czerwca w godz. 14:00 – 18:00 w Parku Rady odbędzie się IX edycja “Gdyńskiego Magla Twórczego”, którego celem jest integracja osób z niepełnosprawnością ze społecznością lokalną Gdyni. Impreza prezentuje szeroko rozumianą twórczość i umacniania pozytywne relacje społeczne. Uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, ośrodków wsparcia, gdyńskich szkół i organizacji pozarządowych będą mieli okazję do zaprezentowania swojej twórczości muzycznej, teatralnej, plastycznej.

Specjalnie na tą okazję wystąpią trójmiejscy artyści, a wśród nich zobaczymy cymbalistę Krzysztofa Nawrockiego, zespoły CAFE Y SON i Fucus oraz Monikę Kitel uczestniczkę VII edycji The Voice of Poland.

Ważnym elementem „maglowania” będzie kiermasz twórczości organizacji pozarządowych, gdzie oprócz zakupu oryginalnych i niespotykanych przedmiotów, będzie można zapoznać się z ofertą placówek skierowaną do osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich rodzin.

Podczas festynu odbędą się gry, zabawy, konkursy z nagrodami dla rodzin z dziećmi. Do festynu dołączą również, z kilkunastoma stoiskami, wystawcy działający w ramach Centrali Rękodzieła, czyli lokalni twórcy rękodzieła. A Bazarek na rzecz podopiecznych Hospicjów przeprowadzi event w ramach międzynarodowego dnia Dziergania w Miejscach Publicznych podczas którego będą dziergane fanty na rzecz „bazarku”, a wszyscy zainteresowani będą mieli okazję nauczyć się podstaw szydełkowania.

Imprezę organizuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdyni przy współpracy gdyńskich warsztatów terapii zajęciowej i szkół specjalnych, organizacji działających na rzecz osób niepełnosprawnych, Urzędu Miejskiego w Gdyni, Stowarzyszenia Inicjatywa Arka Gdynia, oraz gdyńskich służb mundurowych – Policji i Straży Miejskiej i Straży Pożarnej.

 

Święto ulicy Chylońskiej

Rada Dzielnicy Chylonia, Rada Dzielnicy Cisowa i Firma Inter_Edu zapraszają na Święto Ulicy Chylońskiej. Impreza rozpocznie się kolorową paradą 10 czerwca o godz. 15.00. Przemarsz ruszy z terenu Zespołu Szkół nr 9 w Cisowej. Wezmą w nim udział m.in. zabytkowe samochody, kawalerzyści i grupy rekonstrukcji historycznych. Parada zakończy się w Parku Kilońskim, gdzie odbędzie się festyn rodzinny.

więcej: https://gogdynia.pl/wydarzenia/swieto-ulicy-chylonskiej-2017/

 

Pobiegnij w Parkrun Gdynia

Zawsze 5 kilometrów, zawsze na Bulwarze Nadmorskim, zawsze w sobotę o godzinie 9.00 rano.
Mile widziani są biegacze mali i duzi, szybcy i trochę wolniejsi. Warunkiem uczestnictwa jest jedynie bezpłatna rejestracja w systemie.

Szczegóły: www.parkrun.pl/gdynia

 

Bazar Bo Ze Wsi w Centrum Gdynia Waterfront

Znany i lubiany Bazar Bo Ze Wsi, na którym można się zaopatrzyć w ekologiczne i nisko przetworzone produkty, co sobotę odbywa się w godz. 10.00-15.00 w Centrum Gdynia Waterfront.

 

Jadłostajnia Kolibki

Zabytkowa wozownia w Parku Kolibki w soboty w godz. 10.00 – 15.00 jest miejscem eko-targów pod nazwą JadłoStajnia Kolibki.
Organizatorzy stworzyli na terenie Parku Kolibki cykliczny, całoroczny targ zdrowej żywności, ale nie tylko. To miejsce sąsiedzkich spotkań mieszkańców okolicznych dzielnic, które służą integracji lokalnej społeczności. JadłoStajnia Kolibki – cykliczny, sobotni targ produktów regionalnych zlokalizowany jest w budynku wozowni na terenie Parku Kolibki, vis a vis Centrum Handlowego KLIF w Gdyni Orłowie. Organizatorzy zapewniają wygodny parking dla klientów na terenie parku (wjazd przez zabytkową bramę).

 

Zwiedź legendarną ORP “Mewę”

Z okazji 30. rocznicy wizyty Jana Pawła II w Gdyni będzie moża zwiedzić okręt ORP Mewa. To tą jednostką po wizycie apostolskiej w Gdyni, papież udał się w dalszą pielgrzymkę.

ORP Mewa będzie udostępniona zwiedzającym w weekend 10 i 11 czerwca w godz. 10:00-12:00 oraz 13:00-15:00. Okręt zacumowany będzie przy Nabrzeżu Prezydenta.

 

Puchar Gdyni w biegach młodzieżowych – Orłowo

Integracja najmłodszej społeczności gdyńskiej, spędzenie czasu na sportowo w atmosferze dobrej zabawy oraz zachęta do bliższego poznania dzielnic Gdyni – to cele cyklu imprez “Puchar Gdyni”.
Od 2015 roku Puchar Gdyni skierowany jest do najmłodszych biegaczy. Podczas zawodów Biegów Młodzieżowych, każdy uczestnik zbiera punkty do klasyfikacji generalnej. Każdy uczestnik kończący dany etap dostaje medal upominkowy, a najlepsi w swoich kategoriach wiekowych – puchary.
Program minutowy:
10:00 – bieg maluch z rodzicem
10:05 – bieg chłopców i dziewcząt do 4 lat
10:20 – bieg chłopców i dziewcząt 5-7 lat
10:40 – bieg chłopców i dziewcząt 8-9 lat
10:55 – bieg chłopców i dziewcząt 10-11 lat
11:10 – bieg chłopców i dziewcząt 12-13 lat
11:30 – bieg chłopców i dziewcząt 14-16 lat oraz 17-18 lat
11:50 – losowanie nagród i zakończenie

Biuro zawodów – na plaży przy Tawernie Redłowskiej
Zaplanowane starty:
11 czerwca Orłowo

Zgłoszenia: www.puchargdyni.pl/p/zgloszenia.html

Wiosenny spacer po Śródmieściu z cyklu “Zwiedzamy Gdynię”

Rada Dzielnicy Śródmieście i Centrum Kultury w Gdyni zapraszają na kolejną edycję wiosennych spacerów po Śródmieściu z cyklu “Zwiedzamy Gdynię” , które tym razem prowadzi p. Arkadiusz Brzęczek. Spacery odbywają się w niedziele w godz. 11.00 – 14.00. Początek zawsze o godz. 11.00 przy Gdynia InfoBox Obserwatorium Zmian (ul. Świętojańska 30).
Tematy spacerów:
11 czerwca 2017 – „Historyczne inspiracje we współczesnym wyglądzie Śródmieścia Gdyni”

Wciąż tak blisko – widowisko multimedialno-muzyczne

W czerwcu 1987 roku Gdynię odwiedził papież Jan Paweł II. To wówczas padły tak ważne dla nas słowa: „Jako pierwszą pozdrawiam Gdynię”. Dla upamiętnienia 30 rocznicy tego niezwykłego spotkania Gdynia zaprasza na widowisko multimedialno-muzyczne „Wciąż tak blisko…” .

W koncercie – pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego wystąpią: Elbląska Orkiestra Kameralna, Polski Chór Kameralny Jana Łukaszewskiego oraz Natalia Szroeder, Muniek Staszczyk, Natalia Kukulska, Rafał Brzozowski, Anna Jurksztowicz i Mieczysław Szcześniak.

Wydarzenie odbędzie się na placu przy Akwarium Gdyńskim (al. Jana Pawła II 1), w niedzielę 11 czerwca o godzinie 16:00, wstęp wolny.

Niedzielne popołudniowe malarstwo i rysunek w LIS

Laboratorium Innowacji Społecznych zaprasza na kolejny warsztat artystyczny dla dorosłych z Joanną Cupiał.

Uczestnicy spotkają się wieczorem w niedzielę w kameralnym gronie, skupiając się głównie na pozującej modelce. Zaproszona do pozowania osoba jest profesjonalną modelką, pracującą na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Od lat inspiruje zarówno studentów, jak i wykładowców uczelni.

Uczestnicy pracować będą w dowolnej technice rysunkowej lub malarskiej oprócz farb olejnych. Każdy przynosi swoje własne narzędzia do pracy. Sztalugi, podkładki i arkusze brystolu w formacie A1 będą na miejscu. W razie pytań odnośnie narzędzi, prosimy pisać na maila j.cupial@lis.gdynia.pl.

Szczegóły: http://gdynia.pl/kalendarz/wydarzenia-inne,6823/niedzielne-popoludniowe-malarstwo-i-rysunek-w-lis,484754

21 Wielki Przejazd Rowerowy

W niedzielę 11 czerwca czeka nas wielkie, rowerowe świętowanie – 21 edycja Wielkiego Przejazdu Rowerowego (oraz rolkowego i longboardowego) Metropolii Gdańskiej będzie zadedykowana 200-leciu wynalezienia roweru (1817 – 2017)!

Gdynia – Skwer Kościuszki – przy Pomniku Marynarzy
12:00 Zbiórka
12:15 – 12:45 Debata o gdyńskiej infrastrukturze rowerowej
12:50 Wyjazd

Sopot – skrzyżowanie Niepodległości/Podjazd
ok. 13:40 Dołączenie do peletonu w ruchu

Sopot/Gdańsk – Droga Zielona
ok. 13:50 spotkanie peletonów: Północnego i połączonych peletonów: Południowego, Zachodniego i Gdańskiego

Sopot finał 21 WPR – Sopockie Błonia ul. Polna
ok. 14:00 wjazd połączonych peletonów

Szczegóły: http://gdynia.pl/kalendarz

Spotkanie z Magdaleną Grzebałkowską

Laureatka nagrody Nike Czytelników 2016 odwiedzi gdyńską Bibliotekę na Wzgórzu św. Maksymiliana (ul. Bpa Dominika 3). Spotkanie poprowadzi Dorota Karaś.

Magdalena Grzebałkowska

Rocznik 1972. Mama. Historyczka. Reporterka. Sopocianka. Autorka książek: „Ksiądz Paradoks. Biografia Jana Twardowskiego”, „Beksińscy. Portret podwójny”, „1945. Wojna i pokój”. Laureatka nagrody Nike Czytelników 2016.
Spotkanie odbędzie się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Dofinansowano ze środków Instytutu Książki.

Z Pogórza lato rusza

Wójt gminy Kosakowo Jerzy Włudzik, rada dzielnicy Gdynia Pogórze oraz Galeria Szperk
Zapraszają na plenerowy piknik rodzinny „Z pogórza lato rusza”!

Start w niedzielę 11 czerwca, o godzinie 13:00 plac przy Galerii Szperk

W programie: rodzinne gry i zabawy, pokazy cyrkowe oraz magii, kabaret pod wyrwigroszem
Gwiazdą wieczoru będzie Rafał Brzozowski z zespołem.

Teatr Gdynia Główna zaprasza

Teatr Gdynia Główna (pl. Konstytucji 1) zaprasza w sobotę 10 czerwca o godz. 19.00 na sztukę Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk „Burmistrz”, w reż. Ewy Ignaczak. Opowieść o szarym polskim miasteczku, w którym pod ojcowską władzą tytułowego Burmistrza żyją szarzy mieszkańcy. Któregoś dnia na miasteczko spada nagle wywiedziona z przeszłości Prawda. Bilety 30/35 zł.

Centrum Kultury zaprasza

Centrum Kultury zaprasza w piątek 9 i sobotę 10 czerwca o godz. 19.00 na spektakl „Mayday. Run For Your Wife” w reż. Dariusza Majchrzaka. Najzabawniejsza teatralna produkcja Trójmiasta i najbardziej oblegany spektakl sezonu.
Bilety: 35 zł/30 zł.

Centrum Kultury (ul. Łowicka 51), kasa biletowa tel. 58 622 63 30, 667 022 652.

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

„Królowa Hiszpanii”, film z Penélope Cruz w roli głównej, to jedna z nowości w repertuarze Kina Studyjnego Gdyńskiego Centrum Filmowego w tym tygodniu. Wśród propozycji dla najmłodszych widzów jest wzruszająca opowieść pt. „Nazywam się Cukinia”, wyróżniona w 2016 roku Europejską Nagrodą Filmową dla najlepszego filmu animowanego.
Pełny repertuar dostępny jest na stronie www.gcf.org.pl. Bilety kosztują 17 i 14 złotych (normalny/ulgowy), a w Tanie Poniedziałki – 13 i 11 złotych. Dodatkowo posiadacze Metropolitalnej Karty do Kultury mogą skorzystać z wtorkowej promocji.

Sala Warszawa
Piątek, 9 czerwca
Nazywam się Cukinia – 10.00
Jutro będziemy szczęśliwi – 14.00
Mamy 2Mamy – 16.20
Ponad wszystko – 18.20
Królowa Hiszpanii – 20.20

Sobota, 10 czerwca
Jak ukraść psa? – 11.45
Jutro będziemy szczęśliwi – 14.00
Mamy2Mamy – 16.20
Ponad wszystko – 18.20
Królowa Hiszpanii – 20.20

Niedziela, 11 czerwca
Mamy2Mamy – 16.20
Ponad wszystko – 18.20
Królowa Hiszpanii – 20.20

Sale Goplana i Morskie Oko
Piątek, 9 czerwca
Teraz i w godzinę śmierci –10.40, 15.50
Słodkich snów – 12.50, 20.40
Sama przeciw wszystkim – 18.00
Zwyczajna dziewczyna – 15.30
Sieranevada – 17.45
Gra pozorów – 21.00

Sobota, 10 czerwca
Nazywam się Cukinia – 10.50, 14.20
Teraz i w godzinę śmierci – 10.40, 15.50
Słodkich snów – 12.50, 20.40
Ponad wszystko – 12.20
Zwyczajna dziewczyna – 15.30
Sieranevada – 17.45
Sama przeciw wszystkim – 18.00
Gra pozorów – 21.00

 

źródło: Urząd Miasta Gdyni