Spotkanie z Katarzyną Bosacką

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Spotkanie z Katarzyną Bosacką

18 listopada 2018, godz. 16:00-19:00

Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni zaprasza dorosłych na spotkanie z Katarzyną Bosacką pt. Wiem, co jem, czyli na co zwracać uwagę podczas codziennych zakupów w ramach Science cafe.

Czy faktycznie wiemy, co jemy? Opowie o tym dziennikarka radiowa i telewizyjna – Katarzyna Bosacka. Uczestnicy spotkania dowiedzą się, jak robić zakupy, jak wybierać dobre produkty, jak czytać etykiety, jak rozszyfrowywać składy produktów. Co jest chwytem marketingowym, co pustą reklamą, a co może mieć wpływ na wartość pożywienia.

Spotkaniu będą towarzyszyły warsztaty przygotowane przez edukatorów EXPERYMENTU, podczas których goście doświadczalnie sprawdzą, czy wszystkie E są złe, wezmą pod lupę dodatki do żywności, dowiedzą się, co zmieniła w naszym życiu konserwacja żywności. Eksperci wyjaśnią, czym są energetyki – czy są pomocne czy szkodliwe? A także czym są kalorie?

Dodatkowo naukowcy z Detoxed Home na praktycznych przykładach udowodnią, że nie tylko skład produktów jest ważny. Pokażą, jaki wpływ na nasze zdrowie mogą mieć opakowania do żywności.

 

Bilety w cenie 15 zł oraz 10 zł dla posiadaczy karta Gdynia Senior Plus dostępne w kasach EXPERYMENTU oraz na stronie bilety.experyment.gdynia.pl

 

Szczegóły

Data:
18 listopada 2018
Czas:
16:00-19:00

Miejsce

Centrum Nauki EXPERYMENT
Al. Zwycięstwa 96/98
Gdynia, 81-451
+ Google Map
Strona internetowa:
www.experyment.gdynia.pl