Przepis na dobrą formę – w rytmie fal mózgowych

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Przepis na dobrą formę – w rytmie fal mózgowych

16 listopada 2018, godz. 17:00-20:30

Przepis na dobrą formę: W rytmie fal mózgowych – czyli wieczór dla seniorów lubiących naukę i dobrą zabawę w Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni.

EXPERYMENT wraz z GCS, CAS, Fundacją FLY oraz Biblioteką z Pasją zapraszają na kolejną odsłonę wieczoru dla seniorów: PRZEPIS NA DOBRĄ FORMĘ. Tym razem tematem przewodnim będzie mózg i jak zachować go w najlepszej kondycji.

Mózg to narząd, o który musimy się szczególnie troszczyć. Badania naukowe pokazują, że aktywność fizyczna może usprawniać jego działanie. EXPERYMENT zaprasza do sprawdzenia, jak dieta wpływa na nastrój oraz jak mózg potrafi płatać nam różne figle. Dobra zabawa nie może obyć się bez muzyki. A skoro muzyka, to i tańce, które wyzwalają endorfiny, a przy tym są treningiem poprawiającym kondycję szarych komórek.

W programie wydarzenia dla seniorów m.in. wykład neurobiologa dr Wojciecha Glaca ,,Jak aktywność fizyczna wpływa na mózg”, zajęcia zumby z trenerem z GCS, występy gości z CAS-u, spotkania z bibliotekarzami z Biblioteki z Pasją i oczywiście warsztaty przygotowane przez edukatorów EXPERYMENTU.

Szczegółowy program wydarzenia dostępny na stronie experyment.gdynia.pl

 

Bilety w cenie 12 zł oraz 10 zł dla posiadaczy karta Gdynia Senior Plus dostępne w kasach EXPERYMENTU oraz na stronie bilety.experyment.gdynia.pl

 

Szczegóły

Data:
16 listopada 2018
Czas:
17:00-20:30