PLANSZÓWKOWY ZAWRÓT GŁOWY

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

PLANSZÓWKOWY ZAWRÓT GŁOWY

18 lipca 2015, godz. 12:00-19 lipca 2015, godz. 17:00

EXPERYMENT zaprasza na Wakacyjne Warsztaty Weekendowe pt. Planszówkowy zawrót głowy. Już w najbliższą sobotę i niedzielę przestrzeń wystawy wypełnią pionki, plansze, karty, pola, pytania, zadania, i niezbędne reguły gry.

Przez dwa dni, każdy kto odwiedzi EXPERYMENT w godzinach między 12:00 a 17:00 będzie miał szansę na zabawę oryginalnymi grami stworzonymi przez edukatorów gdyńskiego centrum nauki oraz najciekawszymi tytułami udostępnionymi przez firmę REBEL.

Wśród gier znajdą się takie perełki jak:

  • Zważone, pomierzone, policzone – gra ucząca zasad handlu i komunikacji, gdzie poprzez targowanie się, wymianę barterową gracze poznają podstawy przedsiębiorczości i przy okazji świetnie się bawią
  • Gry z czterech stron świata – seria gier typowych dla danego regionu, Państwa, wśród których znajdują się tak ciekawe przykłady, jak gra egipska, celtycka, hawajska, a każda z nich uzupełniona jest o indywidualne zasady.
  • Gdynia – historyczna planszówka, gdzie poprzez poruszanie się pionkami po planszy gracz poznaje ciekawostki dotyczące miasta „z morza i marzeń”. Gra uzupełniona jest o karty memo, na których umieszczone są zdjęcia najciekawszych gdyńskich zabytków w dwóch odsłonach dawnej i współczesnej – czy dopasowanie kart jest takie proste? Znajdzie się również test znajomości gdyńskich dzielnic.

 

Nie zabraknie również czołowych tytułów, takich jak Dixit, Wsiąść do pociągu: Europa, Patchwork i wiele innych, udostępnionych przez firmę REBEL.

Zapraszamy do GRY!

Udział w zabawie w cenie biletu wejścia na wystawę CN EXPERYMENT (zapraszamy do zakupu biletów on-line).

Szczegóły

Start:
18 lipca 2015, godz. 12:00
Koniec:
19 lipca 2015, godz. 17:00
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
,

Miejsce

Centrum Nauki EXPERYMENT
Al. Zwycięstwa 96/98
Gdynia, 81-451 Poland
+ Google Map
Strona internetowa:
www.experyment.gdynia.pl