KUBA STANKIEWICZ & MACIEJ SIKAŁA U Muzyk’uff

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

KUBA STANKIEWICZ & MACIEJ SIKAŁA U Muzyk’uff

21 sierpnia 2015, godz. 20:00-22:00

 

Kuba Stankiewicz karierę rozpoczynał w drugiej połowie lat 80., grając z zespołem Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego, potem z kwintetem i kwartetem Zbigniewa Namysłowskiego (płyty „Open” i „Song Of Innocence”).

W latach 1987-1990 studiował w Berklee College of Music w Bostonie, a dyplom w klasie fortepianu odebrał wraz z wyróżnieniem Nagrodą Oscara Petersona. Był półfinalistą prestiżowego Międzynarodowego Konkursu Pianistów Jazzowych im. Theloniousa Monka w Waszyngtonie. Z czasów „amerykańskich” warto także wspomnieć o współpracy z orkiestrą legendarnego klarnecisty i bandleadera Artiego Shawa.

Od lat Kuba Stankiewicz zajmuje się działalnością pedagogiczną; w 2009 roku obronił doktorat na Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Jest także wysoko cenionym specjalistą od muzycznych programów komputerowych (Apple Certified Logic Trainer).
Kuba Stankiewicz jest mistrzem romantycznej introdukcji, wysnuwania melodii z misternego gąszczu drobnych motywów, wyszukiwania idealnej harmonii, logiki.

 

Maciej Sikała ur. w 1961 r . w Gdańsku. Muzyk jazzowy, saksofonista, kompozytor, wykładowca klasy saksofonu na kierunku jazzowym w Akademiach Muzycznych w Gdańsku i Bydgoszczy. Współpracował koncertując lub nagrywając z czołówką polsiej sceny jazzowe m in. z Janem Ptaszynem Wróblewskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Tomaszem Szukalskim, Leszkiem Możdżerem, Piotrem Wojtasikem, Jarosławem Śmietaną, Leszkiem Kułakowskim, Wojciechem Karolakiem oraz z muzykami z zagranicy tj: Lester Bowie, David Liebman, Ronnie Burrage, Billy Harper, Wayne Dockerey, John Betsch, Kenny Wheeler, Eddie Henderson, Tim Haggans, David Kikoski.
Nagrał ponad 50 płyt w tym pięć autorskich, z których dwie były nominowane do nagrody “Fryderyki”. Od kilku lat prowadzi zajęcia na warsztatach jazzowych w Pułtusku i Nysie. Koncertował w Niemczech, Rosji, Bułgarii, Czechach, Słowacji, Słowenii na Białorusi, Litwie, we Francji, Szwecji, Mołdawii, Rumunii, Kanadzie, Izraelu, Austrii, Ukrainie,
Belgii, Indiach, Anglii, we Włoszech.
W ankiecie Jazz Forum ,,Jazz Top” zajmował pierwsze miejsce w kategorii saksofonu tenorowego w latach 1995-2005, 2010 i 2012-2014.

Bilety w przedsprzedaży 30 pln / w dniu koncertu 40 pln.
Do nabycia od 21.07. tylko U Muzyk’uff!!!
21.08.2015 godz.20

Patronat medialny Radio Gdańsk, trojmiasto.pl, jazzsoul.pl, etherjazzu.pl, radiojazz.fm, Slow life Food&Garden, gogdynia.pl, eratuszgdynia.pl, Kurier Gdyński, topguitar.pl, mlodagdynia.pl i miastokultury.pl.

Szczegóły

Data:
21 sierpnia 2015
Czas:
20:00-22:00
Wydarzenie Categories:
,
Wydarzenie Tagi:
, ,

Miejsce

Cafe & Art U Muzyk’uff
ul. Hieronima Dedrowskiego 9-11
Gdynia, Poland
+ Google Map