KONKURS – Kochamy gdyńskie zabytki

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

KONKURS – Kochamy gdyńskie zabytki

21 lutego-25 marca

Kochasz Gdynię i wiesz jak pokazać jej najciekawsze oblicze? Fascynujesz się modernizmem i architekturą, a może po prostu lubisz wycieczki? Startuje konkurs „Kochamy gdyńskie zabytki”, w których autor najciekawszej trasy szlakiem gdyńskich zabytków może wygrać 2 tysiące złotych.

Nie trzeba być przewodnikiem turystycznym, wystarczy prześledzić lokalizację gdyńskich zabytków, przejrzeć mapę i pomyśleć, jaki szlak mógłby być najbardziej atrakcyjny dla turystów, którzy chcieliby zobaczyć oczami wyobraźni Gdynię sprzed lat. Miasto wspólnie z Narodowym Instytutem Dziedzictwa poszukuje ciekawych pomysłów na wycieczkę – zarówno pieszą, jak i rowerową, zajmującą od kilku godzin do nawet całego dnia.

„Kochamy gdyńskie zabytki” – pod takim hasłem rozgrywany jest konkurs, na który zgłoszenia można przesyłać do 25 marca. Jak wziąć w nim udział? Wystarczy zarejestrować się w tematycznym serwisie www.zabytek.pl i stworzyć własną propozycję wycieczki po Gdyni, korzystając z listy obiektów zabytkowych znajdującej się na portalu – od modernistycznych kamienic po obiekty pamiętające początki miasta. Oprócz lokalizacji i trasy, warto pomyśleć też o zachęcających opisach, informacjach czy zdjęciach zabytków.

Zgłaszane wycieczki będą oceniane m.in. pod kątem atrakcyjności i wkładu własnego. Warto się postarać, bo dla autora najlepszej trasy przygotowano nagrodę pieniężną w wysokości 2000 zł. Fundatorem nagrody jest Miasto Gdynia.

Laureata poznamy 24 kwietnia, podczas gali z okazji Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków w gdyńskim Muzeum Emigracji.

Wszelkie pytania i uwagi dotyczące konkursu można kierować na adres e-mail: kontakt@zabytek.pl, natomiast więcej informacji na stronie internetowej, w zakładce konkursowej.

 

 

źródło: Urząd Miasta Gdyni

 

 

Szczegóły

Start:
21 lutego
Koniec:
25 marca
Wydarzenie Category: