Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Globaltica 2016

20 lipca 2016-23 lipca 2016

globaltica-2016-gdynia

Gdyński festiwal odbędzie się w dniach 20-23 lipca. Na afiszu znalazło się miejsce zarówno dla prawdziwych wyjadaczy sceny etno, jak i jej nowych twarzy. Organizatorzy zadbali też o to, by na festiwalu tradycyjna muzyka z całego świata pojawiała w towarzystwie nowych brzmień. Większość z artystów występujących na tegorocznej edycji po raz pierwszy spotka się z polską publicznością. Organizatorzy zapowiadają też szereg imprez towarzyszących.

 

W tym roku na dwóch scenach wystąpią artyści z jedenastu krajów: FANFARE CIOCĂRLIA – rumuńska legenda na festiwalu świętować będzie swoje 20-lecie, potomek cenionego rodu griotów – DIABEL CISSOKHO zaprezentuje tradycje muzyczne Senegalu, a legendarna szwedzka grupa GARMARNA po 15 latach milczenia na Globaltice zaprezentuje nowy materiał. Bezkompromisowe podejście do muzycznych tradycji usłyszymy w wykonaniu kolumbijskiego RANCHO APARTE, duet ÇIĞDEM ASLAN & TAHIR PALALI zabierze nas w podróż w głąb alewickich tradycji tureckiej Anatolii. Pierwszy koncert w Polsce zagra powstały w 2011 cypryjski zespół MONSIEUR DOUMANI. Na kameralnym koncercie pojawi się niesamowity NGAWANG LODUP z pieśniami tybetańskich nomadów. W tym roku rodzime dźwięki w połączeniu z niepowtarzalnym stylem zapewni KAPELA MALISZÓW, a EGYPTIAN PROJECT pokaże, jak łączą się dźwięki delty Nilu i Kairu z ambientem, trip-hopem, electro, hip-hopem i muzyką klasyczną. Pochodzący z Madagaskaru gitarzysta DAMILY wraz z zespołem zaznajomią publiczność z brzmieniem tsapiky.

 

XII edycja Festiwalu Globaltica odbędzie się w dniach 20-23 lipca 2016. To kolorowa, pełna energii impreza, która od lat odbywa się w malowniczej scenerii nadmorskiego Parku Kolibki w Gdyni. Do tej pory na globaltikowych scenach wystąpiło 114 artystów i zespołów z 68 krajów. Ideę festiwalu stanowi promowanie otwartości na to, co inne – inne kultury, światopoglądy, religie, kolor skóry. Co roku spotkamy się nie tylko na koncertach, ale i na wystawach fotografii, na warsztatach muzycznych i teatralnych, pokazach filmowych i panelach dyskusyjnych. W tym roku będzie można uczestniczyć w debacie poświęconej statusowi moralnemu zwierząt, którą poprowadzi Piotr Najsztub. Globaltica to także bogata oferta powiązanych z tematyką festiwalową zajęć dla dzieci.

 

PROGRAM FESTIWALU GLOBALTICA 2016:

 

21 lipca

Ngawang Lodup

ngawang-lodup

Çiğdem Aslan i Tahir Palalı

cigdem-aslan-tahir-palali

22 lipca

Kapela Maliszów

kapela-maliszow

Rancho Aparte

rancho-aparte

Fanfare Ciocărlia

fanfare-ciocarlia

Diabel Cissokho

diabel-cissokho

23 lipca

Monsieur Doumani

monsieur-doumani

Garmarna

garmania

Więcej na www.globaltica.pl

Szczegóły

Start:
20 lipca 2016
Koniec:
23 lipca 2016
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,
Strona internetowa:
http://www.globaltica.pl/

Miejsce

GLOBALTICA
Park Kolibki al. Zwycięstwa 291
Gdynia,
+ Google Map