Caffe Anioł zaprasza na koncert operetkowo-musicalowy

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Caffe Anioł zaprasza na koncert operetkowo-musicalowy

11 października 2015, godz. 17:00-19:00

Kawiarnia Caffe Anioł zaprasza na Koncert operetkowo-musicalowy na pianino i klarnet okraszony głosem tenora Wojciecha Winnickiego. 

Wojciech Winnicki – tenor

W 2013 roku ukończył z wyróżnieniem studia I stopnia w klasie
śpiewu prof. Piotra Kusiewicza na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Gdańsku. Wcześniej uczył się u Katarzyny Zachwatowicz. Uczestniczył w wielu koncertach muzyki kantatowo-oratoryjnej w Polsce i za granicą, m.in. jako wykonawca partii tenorowej w Pasji wg św. Jana J. S. Bacha pod dyr. Ralfa Sochaczewskiego (2008) i partii Ewangelisty w Pasji wg św. Mateusza J. S. Bacha pod dyr. Paula Esswooda (2009) oraz Kai Bumanna (2010). Posiada w repertuarze partie operowe: Bastiena w Bastien und Bastienne W. A. Mozarta, Bomeliusza w Carskiej narzeczonej M. Rimskiego-Korsakowa, Młodego Cygana w Aleko S. Rachmaninowa, Don Basilia i Don Curzia w Weselu Figara W. A. Mozarta. Z równą swobodą wykonuje arie operowe, operetkowe jak i cykle pieśni m m. in.: F. Schuberta, J. Brahmsa, S. Moniuszki, F. Chopina, M. Karłowicza, M. Ravela, J. Trepczyka, nie stroniąc również od utworów współczesnych. Dokonał nagrań muzyki dawnej na płytach:
Johannespassion J. S. Bacha (2008) i Gdańskie Królestwo Kantat (Goldberg Ensamble, 2008).

Łukasz Motyka – klarnet

Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Od 2011 r. kontynuuje naukę na studiach doktoranckich w tej samej uczelni. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I st. w Ciechanowie oraz Państwową Szkołę Muzyczną II st. w Olsztynie.
W 2006 r. wystąpił z orkiestrą Filharmonii Warmińsko – Mazurskiej w Olsztynie wykonując Concertino Es – dur na klarnet i orkiestrę C. M. Webera. Z kwartetem klarnetowym PSM w Olsztynie zdobył nagrody w przeglądach zespołów kameralnych odbywających się w Olsztynie i Olsztynku. W 2008r. otrzymał wyróżnienie w konkursie na wykonanie polskich miniatur instrumentalnych, który odbył się w gdańskiej Akademii Muzycznej. Brał udział w konkursach muzyki współczesnej w Płocku i Radziejowicach oraz makroregionalnych przesłuchaniach klas instrumentów dętych w Siedlcach i Warszawie. Umiejętności doskonalił na mistrzowskich kursach klarnetowych prowadzonych przez klarnecistów z Polski, Francji, Portugalii, Włoch i Litwy: J. J. Bokuna, F. Haeu, N. Baldeyrou, J. M. Fessarda, A. Saiote, A. Travagliniego, A. Budrysa, W. Mrozka. W roku 2010 i 2012 był uczestnikiem Międzynarodowej Letniej Szkoły Muzyki Dawnej w Lidzbarku Warmińskim w klasie klarnetu historycznego prowadzonej przez Toniego Salar – Verdu (Hiszpania). Od 2011 r. współpracuje z kapelą Zespołu Tańca Ludowego Neptun działającym przy Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.
Występował na koncertach w: Przasnyszu, Ciechanowie, Legionowie, Szczytnie, Olsztynie, Kętrzynie, Iławie, Lidzbarku Warmińskim, Sopocie, Bytowie, Gdańsku i Wejherowie. W swoim repertuarze posiada utwory od muzyki barokowej po współczesną łączącą klarnet z elektroniką. W 2009 r. został uhonorowany Medalem Stanisława Ostoi – Kotkowskiego za
organizację i udział w koncertach muzycznych. W roku akademickim 2010/2011 i 2011/2012 był stypendystą Starosty Powiatu Przasnyskiego. Publikował w prasie lokalnej oraz Gazecie Paryskiej teksty o tematyce historycznej i kulturalnej.

Jadwiga Zieniewicz – pianino

 

niedziela, 11 październik 2015 r. godz. 17.00
wstęp 15 zł (po wcześniejszym odbiorze biletów)

 

 

Szczegóły

Data:
11 października 2015
Czas:
17:00-19:00
Wydarzenie Tagi:
,
Strona internetowa:
http://www.caffeaniol.pl/

Miejsce

Caffe Anioł
ul .Kilińskiego 6
Gdynia, 81-386 Polska
+ Google Map
Telefon:
58 625 74 44
Strona internetowa:
www.caffeaniol.pl