Brytyjska fregata zaprasza na pokład

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Brytyjska fregata zaprasza na pokład

30 listopada 2018-4 grudnia 2018

Ma 133 metry długości, ponad 16 metrów szerokości i pływa w służbie Royal Navy. Brytyjska fregata rakietowa HMS Westminster zawita do Gdyni. Wpłynie do portu w piątek, 30 listopada i zacumuje przy nabrzeżu Francuskim. Wizyta potrwa pięć dni i ma charakter roboczy. Okręt zostanie udostępniony dla zwiedzających. Na pokład fregaty będzie można wejść w niedzielę, 2 grudnia.

 

 

HMS Westminster, na przełomie października i listopada, odbył wspólne ćwiczenia z polskim okrętem ORP Generał Pułaski. Wszystko w ramach manewrów NATO – Trident Juncture 2018. To cykliczne, międzynarodowe ćwiczenia prowadzone na lądzie, morzu i w powietrzu. W manewrach, które odbyły się na Morzu Północnym i Norweskim, wzięło udział około 50 tysięcy żołnierzy, 70 okrętów, a także 250 statków powietrznych i 10 tysięcy pojazdów z 31 państw członkowskich NATO i krajów partnerskich.

Teraz okręt zawita do Gdyni. W piątek, 30 listopada, przypłynie do portu. Zacumuje przy nabrzeżu Francuskim i zostanie tam przez pięć dni. W niedzielę, 2 grudnia, brytyjska fregata zostanie otwarta dla zwiedzających. Na okręt będzie można wejść od godz. 13.00 do godz. 16.00. Udostępniony zostanie górny pokład. Będzie też można zobaczyć niektóre urządzenia, z których korzysta na morzu Royal Navy oraz porozmawiać z członkami załogi i zrobić zdjęcia na pokładzie. Uwaga: ze względów bezpieczeństwa przed wejściem na okręt sprawdzane będą torby i plecaki.

Okręt zostanie w Gdyni do wtorku, 4 grudnia. W ramach wizyty dowódca okrętu spotka się m.in. z przedstawicielami władz miasta.

HMS Westminster to fregata rakietowa typu Duke. W brytyjskiej Marynarce Wojennej służy od 13 maja 1994 roku. Okręt został wybudowany w stoczni Swan Duke. Jego załoga liczy 185 osób.

 

Źródło: UM Gdynia

 

Szczegóły

Start:
30 listopada 2018
Koniec:
4 grudnia 2018
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,

Miejsce

Nabrzeże Francuskie
ul. Polska 1
Gdynia, 81-339 Polska
+ Google Map