Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

91. Urodziny Gdyni

4 lutego 2017-12 lutego 2017

Z okazji 91-szej rocznicy nadania praw miejskich Gdyni Prezydent Wojciech Szczurek zaprasza na Urodziny Gdyni, które odbędą się w dniach 4-12 lutego 2017 r. w Gdynia Arenie. Dla wszystkich mieszkańców Miasta przygotowaliśmy propozycje aktywnych oraz twórczych działań.

W pierwszym dniu (4 lutego / sobota) do wspólnego świętowania w sposób szczególny zapraszamy naszych seniorów, na których czeka bogaty program rozrywkowy oraz ciesząca się wielkim powodzeniem w latach poprzednich strefa zdrowia i urody. Niewątpliwie ciekawą propozycją przygotowaną przez organizatorów będzie spotkanie z Jerzym Radosem, który opowie o projekcie filmowym Gdynia. Moje miasto. Prawdziwe historie mają wielu autorów.

Istotnym punktem programu podczas dwóch dni imprezy będzie widowisko muzyczne Musicalowe standardy w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni.

Cała imprezę poprowadzi Krzysztof Dąbrowski.

Kiedy: 4 lutego (sobota) 2017 r. | Godz.: 12.00

Gdzie: Gdynia Arena ul. Kazimierz Górskiego 8

Wstęp: zaproszenia

Zaproszenia od 20.01.2017 r. do odbioru w Centrum Aktywności Seniora ul. 3 Maja 27 w Gdyni.

***

W drugim dniu (5 lutego / niedziela) wydarzenia serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców z rodzinami, by wspólnie zanurzyć się w wirze kolorowych oraz konstruktywnych działań. W strefie warsztatowej będzie można spróbować swoich sił m.in. jako konstruktor, projektant, operator drukarki 3D czy też twórca oryginalnej biżuterii. Również w niedzielę urodzinowi goście zostaną zaproszeni na spotkanie z Jerzym Radosem, który opowie o projekcie filmowym Gdynia. Moje miasto. Prawdziwe historie mają wielu autorów.

Kulminacyjnym punktem programu również tego dnia będzie widowisko muzyczne Musicalowe standardy w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni.

Kiedy: 5 lutego (niedziela) 2017 r. | Godz.: 15.00

Gdzie: Gdynia Arena ul. Kazimierz Górskiego 8

Wstęp: zaproszenia

Zaproszenia od 20.01.2017r. do odbioru:

Gdynia CultureBox, ul. Świętojańska 30

Miejska Informacja Turystyczna, ul. 10 Lutego 24

Filie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni

Program 91 Urodziny Gdyni – Hala Gdynia Arena

4.02. 2016 r. | sobota | 12.00

Widowisko muzyczne Musicalowe standardy w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni.

Prawdziwe historie mają wielu autorów o projekcie filmowym Gdynia. Moje miasto opowie Jerzy Rados.

Porady lekarzy, dietetyków, spotkanie ze stylistką, wizażystką, stanowisko kosmetyczne, strefa Foto.

5.02. 2016 r. | niedziela | 15.00

Widowisko muzyczne Musicalowe standardy w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego w Gdyni.

Prawdziwe historie mają wielu autorów. – o projekcie filmowym Gdynia. Moje miasto opowie Jerzy Rados.

Warsztaty dla rodzin: Szalony Konstruktor, Mobilny Warsztat FabLab: projekt i wydruk w drukarce 3D, Czapki z głów!: wykonaj własną czapkę, Drugie życie papieru: zrób karnawałową maskę lub kokardę, W sieci pomysłów: ekologiczne siatki na zakupy ze sznurka, Kolor jest ważny: kolorystyczna analiza twarzy, studio Foto, dostępne kawiarnie.

***

Oficjalne uroczystości rozpocznie o godz. 12.00 złożenie kwiatów pod płytą pomnika Marynarza Polskiego z udziałem władz miasta i przedstawicieli gdyńskich instytucji i firm.
Uroczystość odbędzie się przy honorowej asyście wojskowej.

***
„Gdynia – dzieło otwarte”

Dokładnie w dniu 91. urodzin miasta, prawie w samo południe, czyli o godz. 12.30 Muzeum Miasta Gdyni zaprezentuje nową wystawę stałą. „Gdynia – dzieło otwarte” to wyjątkowa i wielowymiarowa opowieść o historii młodego miasta, opowiedziana głosami jego mieszkańców.
Do współpracy przy tworzeniu wystawy zaproszono wiele instytucji, ekspertów i artystów, m.in. paryski Gaumont Pathé, Filmotekę Narodową, National Geographic Creative, Europejskie Centrum Solidarności, Muzeum II Wojny Światowej i Narodowe Archiwum Cyfrowe. Swój udział w powstawaniu ekspozycji mieli także m.in. Wojtek Mazolewski, Dominik Lejman, Mariusz Waras czy Joanna Maleszyk.
 Program otwarcia wystawy:
10 lutego

– godz. 12.30 – wernisaż wystawy
– od godz. 12.30 – Nowa historia – fotograficzny album gdynian i „Z tornistrem na plecach” – prezentacja oferty edukacyjnej towarzyszącej nowej wystawie stałej,
– godz. 16.00 – oprowadzanie kuratorskie (dr Jacek Friedrich),
– godz. 17.00 – oprowadzanie kuratorskie (dr Andrzej Hoja; w języku angielskim),
– godz. 19.00 – koncert legendarnych gdyńskich zespołów: „Apteki” i „Pancernych Rowerów”.
11 i 12 lutego
– godz. 10.00-18.00 – Nowa historia – fotograficzny album gdynian i „Z tornistrem na plecach” – prezentacja oferty edukacyjnej towarzyszącej nowej wystawie stałej,
– godz. 12.00, 14.00, 16.00 – oprowadzania kuratorskie.
W piątek oraz przez cały weekend wstęp na wystawę będzie bezpłatny.

***
Czekoladowy toast

O godz. 13.00 przedstawiciele gdyńskiego Stowarzyszenia InGremio rozpoczną częstowanie gorącą czekoladą przed Gdynia InfoBox (ul. Świętojańska 30). Ok. godz. 13.20, kiedy wszystkie kubeczki już będą napełnione, wszyscy wzniosą toast za kolejny wspaniały rok dla Gdyni i gdynian. Aby tradycji stało się zadość, goście zapozują do pamiątkowego zdjęcia.

***
Twórczo w bibliotece

10 lutego o godz. 15.00 w Bibliotece Chylonia (ul. Opata Hackiego 33) mali artyści wykonają urodzinową laurkę dla Gdyni.
Z okazji 91. Rocznicy nadania praw miejskich Gdyni Miejska Biblioteka Publiczna  zaprasza dzieci na zajęcia literacko-plastyczne.

***
Urodzinowa Sesja Rady Miasta

O godz. 17.00 w Teatrze Miejskim odbędzie się urodzinowa sesja Rady Miasta Gdyni, podczas której przyznane zostaną medale im. E. Kwiatkowskiego oraz nagrody „Czas Gdyni”.
Wstęp na zaproszenia.

***
Spacer historyczny

Klub Krajoznawców „BLIZA” OM PTTK zaprasza w sobotę 11 lutego na spacer historyczny z okazji 91. urodzin Gdyni.
Zbiórka o godz. 13.30 przed budynkiem Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1). Długość spaceru: ok. 7 km.
Prowadzenie: Joanna Statuch.

***
Bieg Urodzinowy PKO Grand Prix Gdyni

Bieg Urodzinowy z PKO Bankiem Polskim już 11 i 12 lutego. W sobotę wystartują maluchy, zawodnicy młodzieżowi oraz uczestnicy marszów nordic walking, zaś niedziela zarezerwowana będzie dla uczestników biegu głównego, który rozpocznie się o godz. 10.00.
Na listy startowe zapisało się łącznie 6815 zawodników, z czego ponad 5000 planuje wystartować w biegu na dystansie 10 km.
Zawodnikom życzymy sukcesów, a mieszkańców zachęcamy do kibicowania.
Szczegóły na: http://gpx.gdyniasport.pl.

Źródło: Gdynia Arena i UM Gdyni

Szczegóły

Start:
4 lutego 2017
Koniec:
12 lutego 2017
Wydarzenie Category: