11. Targi Sportów Wodnych i Festiwal Żeglarstwa Wiatr i Woda

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

11. Targi Sportów Wodnych i Festiwal Żeglarstwa Wiatr i Woda

28 lipca 2016-31 lipca 2016

11. Targi Sportów Wodnych i Festiwal Żeglarstwa Wiatr i Woda

Z WIATREM I WODĄ W GDYNI

W dniach od 28 do 31 lipca w Gdyni odbędą się 11. Targi Sportów Wodnych WIATR i WODA – na wodzie. Najpiękniejsze jachty, luksusowe łodzie motorowe, najszybsze skutery, nowoczesny sprzęt żeglarski i motorowodny przez cztery dni można będzie oglądać w przystani jachtowej „Marina Gdynia”.

Głównym celem Targów WIATR i WODA na wodzie jest promocja idei żeglarstwa morskiego i sportów wodnych, a przy tym umożliwienie amatorom wodnej rekreacji oceny walorów jachtów, łodzi motorowych i sprzętu sportowego w ich naturalnym środowisku – na wodzie.

Podczas tegorocznej edycji w gdyńskim porcie zobaczymy jachty i łodzie z polskich i zagranicznych stoczni, w tym wiele premierowych, debiutujących na rynku jednostek. W halach namiotowych ustawionych na nadbrzeżu znajdziemy produkty firm oferujących akcesoria żeglarskie i motorowodne, sprzęt nawigacyjny, asekuracyjny i ratunkowy, odzież turystyczną i sportową. Będą również organizatorzy czarterów oraz media branżowe.

Targi WIATR i WODA w Gdyni to obok ekspozycji wystawców także atrakcje związane ze sportami wodnymi. Przez cały czas trwania imprezy w porcie jachtowym odbywać się będą pokazy ratownictwa na wodzie oraz prezentacje sportów wodnych.

Podczas tegorocznych Targów WIATR i WODA –  na wodzie już po raz siódmy przyznana zostanie nagroda Prezydenta Miasta Gdyni w powołanym z okazji targów konkursie GDYNIA YACHT DESIGN. Celem konkursu jest wyłonienie najładniejszego jachtu żaglowego oraz jachtu motorowego prezentowanego na targach.

Na Targach w Gdyni zostaną także wręczone nominacje w konkursie „Jacht Roku w Polsce – Polish Yacht of the Year 2017” organizowanym przez redakcję Magazynu Sportów Wodnych „Żagle”.

Honorowy patronat nad Targami sprawują: Prezydent Gdyni Pan Wojciech Szczurek, Polski Związek Żeglarski, Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego, Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Imprezę organizują Yacht EXPO i Murator EXPO. Partnerem targów jest magazyn „Żagle” a Partnerem Strategicznym Gdynia – Żeglarska Stolica Polski.

11. Targi Sportów Wodnych WIATR i WODA na wodzie potrwają od czwartku do niedzieli (28-31.07.2016).


Wstęp na targi:

Godziny otwarcia targów:

28 lipca 2016 (czwartek): 11.00 – 18.00

29 lipca 2016 (piątek): 11.00 – 18.00

30 lipca 2016 (sobota): 11.00 -18.00

31 lipca 2016 (niedziela): 11.00-16.00

Ceny biletów wstępu: ulgowy 5 zł, normalny 10 zł, bilet rodzinny 18 zł, dzieci do lat 12. – wstęp wolny.

Uroczyste otwarcie targów odbędzie się we czwartek o godzinie 13.00.

Źródło: Wiatr i Woda

 

 

Szczegóły

Start:
28 lipca 2016
Koniec:
31 lipca 2016
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , , ,

Miejsce

Marina Gdynia
Nabrzeże Młodych Żeglarzy
Gdynia, Polska
+ Google Map