fot. materiały prasowe

Naukowa gra dla par, pokaz filmowy, spektakl teatralny z Kupidynem w tle czy koncert z miłosnymi przebojami. Walentynki w Gdyni będzie można spędzić na wiele sposobów. Propozycje dla siebie znajdą zarówno dorośli, jak i najmłodsi, których w świat uczuć przeniosą kreatywne warsztaty. Nie zabraknie wesołej atmosfery, a miłość będzie unosić się w powietrzu.

Z okazji dnia zakochanych Centrum Nauki Experyment organizuje tradycyjne NaukoweLove. To walentynkowy wieczór tylko dla dorosłych. Tym razem jego hasło przewodnie to: mózg vs serce. Uczestniczące w wydarzeniu pary będą mogły się dowiedzieć, co rządzi w ich związku. Kto w danej relacji kieruje się rozumem, a kim bardziej władają uczucia.

To będzie niezapomniany wieczór dla zakochanych w nauce. Wszystko rozpocznie się w piątek, 14 lutego o godz. 19.00. Uczestnicy już od progu zaczną rozgrywać grę dla par. Później zabawa będzie się tylko rozkręcać. Zaplanowano m.in. wykłady o neurofizjologii mózgu czy cenzurze w służbie sztuki. Będzie można również sprawdzić, jak to jest być w łóżku z androidem. W podróż przez te naukowe aspekty miłości zabiorą wszystkich zgromadzonych: dr Karol Jachymek z Uniwersytetu SWPS oraz dr Dorota Myślińska z Uniwersytetu Gdańskiego.

Skoro Walentynki w Centrum Nauki Experyment to nie zabraknie także warsztatów i pokazów przygotowanych przez koła naukowe z trójmiejskich uczelni. Stworzona zostanie również strefa gry wstępnej. Na zakochanych będą tam czekać naukowe wersje popularnych zabaw, takich jak np. Pub Quiz, 5 sekund czy Taboo. Inne atrakcje jakie przygotowali organizatorzy to m.in.: sekcja serca czy lustrzana fotobudka. Naukowa przygoda walentkowa potrwa cztery godziny. Ci, którzy w tym czasie zgłodnieją, będą mogli udać się do pikantnego bufetu. Da się tam nie tylko nabrać energii, ale też wzbogacić swoją wiedzę o to, jak wybrane produkty wpływają na libido. 
 
Bilety w cenie 30 złotych od osoby są do nabycia w kasach Experymentu oraz na stronie bilety.experyment.gdynia.pl. Liczba miejsc ograniczona!

Szczegóły wydarzenia znajdują się na stronie internetowej: www.experyment.gdynia.pl.



O uczuciową atmosferę 14 lutego zadba też Biblioteka Gdynia. Zorganizuje kreatywne zajęcia dla dzieci i młodzieży. Warsztaty plastyczne „Robimy kartkę walentynkową” odbędą się w piątek, między godz. 15.00 a 16.00, w bibliotece na Pustkach Cisowskich (ul. Chabrowa 43). Są one skierowane dla młodych gdynian w wieku od 6 do 15 lat. Wstęp wolny.

Z kolei miłośnicy kina powinni udać się tego wieczoru do Biblioteki z Pasją (al. Zwycięstwa 96/98), gdzie zaplanowano Walentynkowy Wieczór Filmowy. Jaka produkcja zostanie wyświetlona? To pozostanie tajemnicą do samego końca.

Walentynki na bis

W Gdyni radosne świętowanie można przedłużyć do soboty, 15 lutego. Dla wszystkich zakochanych przygotowano na ten dzień dwie propozycje kulturalne – teatralną oraz muzyczną.

„Harce kupidynowe, czyli niecne morsztyny” to walentynkowa oferta Teatru Gdynia Główna. Ten monodram w wykonaniu Mikołaja Prynkiewicza opiera się na wyjątkowych utworach polskiej erotycznej poezji barokowej. Odważnie balansuje na granicy teatru i happeningu. Bada granice strefy komfortu widza, jednocześnie prezentując fascynującą mozaikę poezji barokowej w nieoczywistej i nowoczesnej interpretacji. Monodram przeznaczony wyłącznie dla widzów dorosłych z jednej strony próbuje zachwycić soczystością rymów i lekkością barokowych metafor, a z drugiej może wywołać rumieńce i zakłopotanie dwuznacznymi skojarzeniami i zaskakującymi odniesieniami do współczesności.

W przedstawieniu wykorzystane są efekty stroboskopowe i treści wyłącznie dla osób dorosłych. Spektakl odbędzie się 15 lutego o godz. 19.00.

Więcej informacji na temat sztuki można znaleźć tutaj.

Bilety w cenie 30/35 złotych. Sprzedaż online: http://teatrgdyniaglowna.interticket.pl/.
Rezerwacja: tel. 58 351 15 12kom. 600 306 634; 600 306 632 lub e-mail: teatr@teatrgdyniaglowna.pl.

Koncertowe szaleństwo szykuje się natomiast w Gdynia Arenie15 lutego odbędzie się tam Walentynkowa Gala Disco Polo. Jej tegoroczny motyw przewodni to: miłość, muzyka i dobra zabawa. Start o godz. 19.00.

Miłosne hity na scenie wyśpiewają i zagrają: Piękni i MłodziPlayboysRonnie FerrariMiły PanTop GirlsDaj to głośniejExtazyJorrgus oraz Hazel & Dave Bo Sax Attack.

Bilety wstępu oraz karnety VIP można nabyć na stronie internetowej eventim.pl.

fot. materiały prasowe

źródło: Urząd Miasta Gdyni