parallax background

Spotkanie online z Martą Frej

20 października 2020

Tę świeżo upieczoną gdyniankę znacie doskonale z memów i grafik. Zapraszamy na spotkanie autorskie wokół komiksu „Dromaderki” i innej twórczości Marty Frej.


Tak napisała o najnowszej książce Marty Frej Anna Kowalczyk:

Superbohaterki, których nie trzeba było wymyślać. Nasze własne Wonder Women i Lary Croft, a w dodatku prawdziwe. Z dynamitem pod gorsetem i nabojami w pasie do pończoch. Inteligentne, sprytne, nieustraszone, nieustępliwe, zabójczo niebezpieczne i mało komu w Polsce znane. Marta Frej w swoim błyskotliwym komiksie portretuje je tak, jak na to od dawna zasługiwały z pazurem, humorem i uznaniem ich imponującej odwagi i dokonań, udowadniając, że niedoceniane kobiece kulisy polskiej historii są co najmniej równie ciekawe, jak jej główna scena. Albo i ciekawsze.
Marta Frej malarka, ilustratorka, aktywistka, prezeska fundacji Kulturoholizm. Ukończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Za działalność artystyczną zaangażowaną w obronę równości płci i praw kobiet została wyróżniona nagrodą Okulary Równości 2015, przyznawaną przez Fundację im. I. Jarugi-Nowackiej. Laureatka nagrody O!lśnienia roku 2017 w kategorii: sztuka. Wraz z Agnieszką Graff wydała w 2015 r. książkę Memy i grafy. Dżender, kasa i seks, a w ubiegłym roku powstał jej komiks Dromaderki. Najbardziej popularne prace to grafiki z tekstami ilustrujące współczesne życie kobiet w Polsce. Prace, które przybrały formę obrazów, były wystawiane w różnych galeriach w całej Polsce. Obecnie współpracuje z tygodnikiem Polityka i z Wysokimi Obcasami.
Spotkanie z Martą Frej, 28 października, g. 18.00 Transmisja na żywo dostępna będzie na FB Biblioteki Gdynia.

Spotkanie poprowadzi Zuzanna Gajewska (www.promotorkaczytelnictwa.pl).


Źródło: UM Gdynia