Już w najbliższy piątek, 22 maja, rusza kino samochodowe w Gdyni. Oglądaniem filmów na dużym ekranie, z fotela własnego samochodu będzie można się cieszyć na parkingu przy Gdynia Arenie. Codziennie zaplanowane są dwa seanse. Pierwszy dzień kina samochodowego rozpocznie się od projekcji filmów „Kształt wody” Guillermo del Toro oraz „Pewnego razu w… Hollywood” Quentina Tarantino.

Każdego dnia w Kinie Samochodowym Gdynia wyświetlane będą dwa filmy. Pierwszy seans zaplanowano o godz. 18:00, a kolejny o godz. 21:00. Na ogromnym, nowoczesnym ekranie o powierzchni 77 m² prezentowane będą największe hity kinowe, ale także filmy polskie i europejskie. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Poszczególne dni zostały podzielone tematycznie:

  • Romantyczne poniedziałki
  • Wtorki z europejskim i polskim kinem
  • Środy z kinem akcji
  • Czwartki na sportowo
  • Piątki z hollywoodzkimi hitami
  • Premierowe soboty
  • Familijne niedziele

Kino samochodowe zlokalizowane jest na parkingu przy Gdynia Arenie. Wjazd będzie możliwy tylko od ul. Wileńskiej, na godzinę przed rozpoczęciem seansu, ale nie później niż 15 minut przed emisją filmu. Na miejscu widzowie będą mogli skorzystać z małej gastronomii i kupić popcorn, nachosy oraz zimne napoje.

– Cieszymy się bardzo, że nasi mieszkańcy, jako jedni z pierwszych na Pomorzu i jedni z pierwszych w Polsce będą mogli skorzystać z takiej rozrywki. Kina samochodowe są bardzo popularne w Niemczech, Czechach oraz oczywiście w Stanach Zjednoczonych. Czas by i gdynianie oraz nasi goście mogli oglądać filmy z foteli swoich samochodów. Parking przy gdyńskiej Arenie jest idealnym miejscem na kino samochodowe. Przy zachowaniu wszystkich zaleceń sanitarnych, w sposób bezpieczny dla każdego, będzie można oglądać filmy na dużym ekranie. Na mocy umowy z wykonawcą zagwarantowaliśmy także niższe ceny biletów dla posiadaczy karty mieszkańca – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni.

Parking przy gdyńskiej Arenie będzie mógł pomieścić nawet do 200 aut podczas jednego seansu. Wysokiej jakości ekran oraz najwyższej klasy dźwięk, który będzie odtwarzany poprzez słuchawki wydawane przy wjeździe do kina, zapewni komfortowe warunki i niezapomnianą rozrywkę.

BILETY

Bilety na pojedyncze seanse będą w cenie:
30 zł z kartą mieszkańca
45 zł pozostałe

Kwota dotyczy ceny za samochód osobowy. W aucie mogą przebywać maksymalnie 2 osoby dorosłe. W przypadku rodzin z dziećmi do 4 osób. Bilety do nabycia na platformie kupbilecik.pl.

REPERTUAR

W najbliższy piątek 22 maja o godz. 18:00 wyświetlany będzie film pod tytułem „Kształt wody”, który został uhonorowany aż czterema Oscarami, między innymi za najlepszy film oraz najlepszą muzykę. Tego samego dnia widzowie będą też mogli zobaczyć „Pewnego razu w… Hollywood” – film w gwiazdorskiej obsadzie z Leonardo DiCaprioBradem Pittem oraz Rafałem Zawieruchą w roli Romana Polańskiego. Początek seansu o godz. 21:00.

W sobotę o godz. 18:00 z foteli własnych samochodów będzie można zobaczyć polską komedię „Niezanajomi” z Mają OstaszewskąTomaszem Kotem oraz Kasią Smutniak. Trzy godziny później zapraszamy na projekcję najnowszego najnowszego filmu Romana Polańskiego „Oficer i szpieg”.

W niedzielę czas na rozrywkę familijną i przygodową. O godz. 18:00 rozpocznie się projekcja filmu „Kumple z dżungli”, a o godz. 21:00 widzowie będą mogli obejrzeć „Jumanji: przygoda w dżungli”.

RepertuarKina Samochodowego w Gdyni będzie można znaleźć na stronie kupbilecik.pl, gdzie prowadzona jest sprzedaż biletów.

źródło: UM Gdyni