parallax background

OTWARCIE Centrum Nauki EXPERYMENT!

5 czerwca 2020

6 czerwca – OTWIERAMY Centrum Nauki EXPERYMENT!

Nie mogliśmy się doczekać tego dnia! I stało się - już od soboty zapraszamy do EXPERYMENTU! O godzinie 10:00 otwieramy drzwi dla wszystkich gości. Przygotowaliśmy dobre i bezpieczne warunki zwiedzania, ograniczyliśmy liczbę osób na wystawie. To wszystko pozwala na beztroskie korzystanie z atrakcji EXPERYMENTU.


Przez blisko trzy miesiące Centrum Nauki EXPERYMENT działało online, realizując swoją misję w ramach akcji #zdalnyexperyment. Ten projekt spotkał się z bardzo dobrym odbiorem i z pewnością będzie kontynuowany. Teraz jednak przyszedł czas na rzeczywisty kontakt z naszymi gośćmi, na wspólne eksplorowanie wystawy, na pełne działania warsztaty dla małych i dużych naukowców.Jestem przekonana, że dobrze wykorzystaliśmy czas zamknięcia Centrum, rozwijając interakcję online z naszymi gośćmi. Poznaliśmy nowych ludzi, dotarliśmy dalej z naszym przekazem, weszliśmy do wielu domów i liczę, że przekazaliśmy wartościowe treści. Bardzo sobie cenię włączenie naukowców i popularyzatorów nauki do naszego programu #sciencecafezdalnie. Nie zmienia to faktu, że bardzo tęskniliśmy za gwarem na naszych wystawach. Dlatego bardzo cieszę się, że od soboty ponownie będziemy mogli zobaczyć uśmiechnięte twarze w naszym Centrum. Stały kontakt z naszymi gośćmi, tu, na miejscu, jest dla nas bardzo ważny. To energia do naszego działania. W ostatnich tygodniach rzetelnie pracowaliśmy nad bezpieczeństwem w EXPERYMENCIE, wymienialiśmy doświadczenia z innymi ośrodkami, konsultowaliśmy nasze procedury ze środowiskiem naukowym, a także poszukiwaliśmy technologicznych rozwiązań dla zniwelowania ryzyka zakażenia. Przez najbliższe tygodnie będziemy obserwować funkcjonalność naszych rozwiązań i usprawnień i przede wszystkim dbać o komfort zwiedzania.

Alicja Harackiewicz, dyrektor Centrum Nauki EXPERYMENT.

Podejmując decyzję o ponownym otwarciu EXPERYMENTU wzięliśmy pod uwagę przede wszystkim względy bezpieczeństwa zwiedzających. Wspieraliśmy Centrum w przygotowaniu do ponownego otwarcia, by goście, podczas wizyty, mogli w pełni zaangażować się w poznawanie świata nauki. Wypracowane procedury pozwolą bezpiecznie korzystać z atrakcji Centrum. Cieszę się, że tak ważne miejsce na mapie Gdyni znów będzie dawało radość gdynianom i turystom z całej Polski.

Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni.

W jednym momencie w Centrum przebywać będzie mogło 350 osób, dzięki czemu komfort zwiedzania będzie dużo większy, a edukatorzy będą mogli w pełni zaopiekować się naszymi gośćmi. Przed wejściem oraz na wystawach rozmieszczone są stacje dezynfekujące. Zwiększono częstotliwość mycia i dezynfekcji wystawy i sekcji sanitarnych. Centrum Nauki EXPERYMENT poleca zakup biletów online, na stronie bilety.experyment.gdynia.pl. Elektroniczne bilety można okazać w formie wydruku lub w postaci kodu na ekranie telefonu. Rekomendowane są także płatności bezgotówkowe przy kasach. Takie rozwiązania sprawią, że wizyta w CNE przebiegnie komfortowo i bezpiecznie. Przed wizytą zachęcamy do zapoznania się z procedurami higienicznymi na stronie www CNE.


Przygotowaliśmy też kilka nowości - goście będą mogli zobaczyć między innymi 12-metrową rakietę, przeznaczoną do lotów suborbitalnych. Odwiedzajcie EXPERYMENT - w czerwcu zapraszamy od wtorku do piątku w godzinach 9-18, w weekendy od 10 do 19. Natomiast od 1 lipca wystawy będą dostępne 7 dni w tygodniu. Do zobaczenia!


Źródło: Centrum Nauki EXPERYMENT