Ośrodek to ustawione na powierzchni 5000 m2 24 domki kempingowe oraz pawilon, w którym znajduje się stołówka, świetlica i kuchnia. Ponadto na terenie ośrodka znajdują się place do gier i zabaw zespołowych, miejsce na ognisko i grilla, miejsca parkingowe. Teren ośrodka jest ogrodzony i dozorowany przez cała dobę. Do dyspozycji naszych klientów oferujemy domki w trzech standardach.  Domki 2 pokojowe dla 4-5 osób, każdy z węzłem sanitarnym. Ośrodek wypożycza rowery turystyczne oraz informuje o ciekawych trasach rowerowych w okolicy. W świetlicy można tam zagrać w tenisa stołowego lub skorzystać z gier planszowych. Świetlica nadaje się do organizowania dyskotek oraz wszelkiego rodzaju spotkań integracyjnych, szkoleń i warsztatów.

Recepcja czynna jest 24 h przystosowana jest do przechowania wartościowych depozytów. W recepcji zaopatrzyć się można w mapy i przewodniki po okolicy oraz zdobyć informacje o aktualnych wydarzeniach i atrakcjach turystycznych. Można tu wypożyczyć sprzęt sportowy oraz książki z liczącego ponad 500 pozycji księgozbioru.

Ośrodek położony jest w maleńkiej kotlinie na skraju rezerwatu przyrody „Kępa Redłowska” Jest to jedyny rezerwat w województwie pomorskim ustanowiony przed wojną.. Rezerwat obejmuje kompleks leśny o powierzchni 120 ha wraz z urwistymi brzegami wybrzeża klifowego. Dojazd do ośrodka od głównej arterii łączącej Gdynię z Sopotem i Gdańskiem odbywa się przez dzielnicę domów jednorodzinnych, zabudowę charakterystyczna dla tej dzielnicy miasta. Orłowo to część Gdyni, granicząca z najbardziej popularną letnią miejscowością w Polsce – Sopotem. Dogodna komunikacja zapewniona jest dzięki bliskości przystanków autobusowych, stacji kolejowej i sieci dróg. Do centrum Gdyni lub Sopotu, spacerem dotrzemy w 45 min. a samochodem w 5 minut. Plaża i molo znajdują się w odległości 500 metrów od ośrodka, w parę minut dotrzemy samochodem lub pieszo do centrum handlowego Klif lub do sopockiego Agua Parku. Okolice Gdyni to tereny bardzo atrakcyjne turystycznie. Bliskość takich miast jak 1000 letni Gdańsk czy Malbork ze swoim zamkiem krzyżackim sprawia, że nawet w dni pochmurne nie trzeba się nudzić. Osoby zmęczone zgiełkiem miasta odwiedzić mogą rezerwat ruchomych wydm (piasków) w Łebie lub popłynąć statkiem białej floty na Półwysep Helski. Dla osób uprawiających aktywny wypoczynek czekają szlaki rowerowe i kajakarskie, jeziora pełne żagli oraz stworzona do wymarzona windsurfingu Zatoka Pucka.

Więcej na klif.razem.org