Podobno już w maju będzie można skorzystać z nowych schodów w Osadzie Rybackiej 🙂 Trwa właśnie budowa nowego zejścia, które zostało zniszczone w lipcu 2016 roku.

Blisko rok trzeba było czekać na odbudowę schodów, ale jak mówi Marek Łucyk dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu, które nadzoruje inwestycję, nie można było szybciej.

Zniszczenia po lipcowej ulewie były poważne, odbudowa schodów wymagała gruntownego przygotowania. Konieczna była ekspertyza geodety, następnie przygotowanie projektu budowlanego i na koniec wyłonienie wykonawcy w przetargu, aczkolwiek działaliśmy najszybciej jak się da by ułatwić pracę rybakom. W okolicach majowego weekendu schody powinny być gotowe –M. Łucyk.

Nowe, tym razem drewniane schody buduje gdyńska spółka Marbud wzdłuż toru wózka do transportu ryb (czyli nie w poprzednim miejscu). W skład całej konstrukcji wejdą drewniane schody, cztery drewniane podesty oraz balustrada z poręczami. Ze zdjęcia raczej wynika, że nie została przewidziana jakaś kładka na rower. Koszt inwestycji to 53 633,88 zł brutto.

Zejście, które prowadzi do bulwaru na Oksywiu przy okazji pokaże odświeżony brzeg, na którym w końcu zagoszczą ławki, śmietniki, etc.
Trzymamy kciuki 🙂