Komunikacja w mieście i poza Gdynią

Po Gdyni kursują autobusy i trolejbusy. To najlepsze środki transportu po mieście, jeśli nie musicie używać samochodu i nie chce się Wam pedałować na rowerze 🙂 Sieć autobusowo – trolejbusowa jest świetnie rozbudowana, a pojazdy kursują często. W zasadzie nie ma miejsca w Gdyni, do którego nie dało by się dojechać komunikacja miejską. Bilety nie są drogie – w zależności od potrzeb można kupić bilety czasowe (na 1h lub 24h) lub na daną linię. W sprzedaży dostępne są bilety ulgowe i normalne. Jeśli planujcie trochę pojeździć po mieście – kupcie bilet dobowy (możecie wtedy wielokrotnie przesiadać się i korzystać z autobusów i trolejbusów). Więcej na temat połączeń, cen i przepisów – na www.zkmgdynia.pl.
Jak znam życie, przyjeżdżając do Gdyni, będziecie chcieli pojechać też do Sopotu, czy Gdańska, a może gdzieś jeszcze… Polecam zakup biletu metropolitalnego (dostępny w kilku wariantach). Dzięki niemu możecie korzystać autobusów (w Gdyni, Sopocie i Gdańsku), trolejbusów (w Gdyni i Sopocie), tramwajów (w Gdańsku) i naszego kochanego naziemnego metra, czyli SKMki (Szybkiej Kolei Miejskiej). Ceny, rodzaje biletów oraz punkty sprzedaży znajdziecie na www.mzkzg.org.
Wybierając jazdę po Gdyni samochodem – należy pamiętać o płatnym parkowaniu w centrum miasta. Parkometry są widoczne w wielu miejscach i oznaczone specjalnymi tabliczkami „PARKOMETR”. W zależności od modelu parkometru można płacić bilonem lub banknotami. Za postój można zapłacić również SMSem. Więcej info na www.sppgdynia.pl.
Gdynię warto też zwiedzać rowerem – jest sporo ścieżek rowerowych, które cały czas są rozbudowywane. Aktualną mapę ścieżek rowerowych znajdziecie na www.gdynia.pl