Millennium Docs Against Gravity 2021

27 kwietnia 2021

W tym roku festiwal filmowy Millennium Docs Against Gravity osiągnie pełnoletność – to już jego 18. edycja. Wydarzenie odbędzie się w dniach 21-30 maja w formie hybrydowej. Organizatorzy mają nadzieję, że pandemia nie popsuje im szyków i miłośnikom filmu uda się spotkać w kinach w siedmiu polskich miastach: Gdyni, Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach, Bydgoszczy i Lublinie. Oczywiście wszystko z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

W zeszłym roku festiwalowa publiczność Millennium Docs Against Gravity dopisała – stacjonarnie oraz online zgromadziło się w sumie ponad 170 tysięcy osób. Tym razem festiwal ma się odbyć w dniach 21-30 maja. Czy ten termin pozostanie niezmienny?

– Na to pytanie nie możemy dać jednoznacznej odpowiedzi, chociaż dokładamy wszelkich starań i pracujemy na pełnych obrotach, żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik właśnie w tym terminie. W zeszłym roku zorganizowaliśmy festiwal w kinach z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych, więc jesteśmy przygotowani, żeby w tym roku także zapewnić Wam odpowiedni komfort i bezpieczeństwo – komentują na swoim facebookowym profilu organizatorzy MDAG.

Tegoroczny festiwal – podobnie zresztą jak rok temu – przyjmie formę hybrydową. Najpierw od 21 do 30 maja w siedmiu polskich miastach odbędzie się część kinowa. Przypomnijmy, że mowa o Warszawie, Wrocławiu, Gdyni, Poznaniu, Katowicach, Bydgoszczy i Lublinie.

Następnie od 3 do 20 czerwca potrwa część online, podczas której zostaną zaprezentowane niektóre filmy z tegorocznego programu oraz odbędą się debaty i spotkania z wyjątkowymi gośćmi. Jeśli jednak okaże się, że sytuacja jest zbyt niepewna, a obostrzenia w kraju zostaną przedłużone, organizatorzy biorą pod uwagę opcję przesunięcia festiwalu na późniejszy termin.

Warto wspomnieć, że Millennium Docs Against Gravity oraz ubiegłoroczne wydarzenie Docs Against Isolation zostały wyróżnione przez internautów w tegorocznej edycji plebiscytu „Złoty Bankier” i zajęły drugie miejsce na podium w kategorii „Bank wrażliwy społecznie”.

Więcej informacji o 18. edycji MDAG w naszym mieście znajdziemy na stronie MDAG Gdynia.

źródło: Urząd Miast Gdyni