Jakub Mazan – wyślijmy jastrzębia za ocean, po marzenia!

Jakub Mazan to skrzydłowy Seahawks Gdynia, jednej z najlepszych drużyn futbolu amerykańskiego w Polsce. Właśnie otrzymał wyjątkową propozycję – zaproszenie do udziału w meczu USA kontra Europa Euro-American Challenge. Taki występ to dla młodego zawodnika życiowa szansa i spełnienie marzeń. Ale aby tego dokonać, potrzebuje wsparcia.

Życiową pasją Jakuba jest futbol amerykański. Swoją karierę zaczynał w drugoligowej drużynie Angels Toruń. Szybko został zauważony i w 2015 zasilił szeregi Seahawks Gdynia, która gra w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce – Top Lidze.


Bycie częścią tak prestiżowej drużyny to duże wyzwanie. Mimo tego już po kilku meczach trafiłem do podstawowego składu, a sezon 2015 zakończyłem z tytułem Mistrza Polski, otrzymując tytuł najbardziej wartościowego zawodnika formacji ataku (MVP) X Superfinału. Zwieńczeniem tak udanego sezonu było powołanie mnie do Reprezentacji Polski
– mówi Jakub Mazan.

Świetne występy klubowe i w reprezentacji również w kolejnym sezonie dały owoc – w październiku Jakub otrzymał możliwość zaprezentowania swoich umiejętności w USA – kolebce futbolu amerykańskiego. Byłoby to dla mnie spełnieniem marzeń, wyjątkową możliwością rozwoju, nabrania doświadczenia i kto wie – może nawet początek kariery na amerykańskich boiskach – mówi.


Mecz USA kontra Europa „Euro-American Challenge” odbędzie się w Karolinie Południowej 16 grudnia tego roku. Jednak wszystkie koszty związane z udziałem, takie jak przelot, opłata wpisowa, zakwaterowanie czy wyżywienie zawodnik musi pokryć samodzielnie. Aby tego dokonać – a potrzebne jest ok. 17 tys. złotych – na portalu Polak Potrafi uruchomiona została zbiórka pieniędzy: https://polakpotrafi.pl/projekt/futbol-amerykanski-kuby.

Pomóc w spełnieniu wielkiego amerykańskiego snu Jakubowi można do 30 listopada. Nawet za niewielkie sumy wsparcia sportowiec odwdzięczy się specjalnymi prezentami. Najhojniejsi sponsorzy będą mogli odbyć z Jakubem trening, otrzymają zdjęcia, gadżety, a także możliwości promocji.

 

źródło: UM Gdyni