Grill w Gdyni – gdzie legalnie?

Grill to nie sposób gotowania – to stan umysłu! Gdy tylko robi się ciepło lub zaczynamy myśleć o majówce, od razu na myślimy o karkówce w marynacie, aromatycznych kiełbaskach i rybce z grilla. Nie wszyscy jednak mamy przydomowe ogrody, czy działkę za miastem. Czy zatem w mieście Gdyni można grillować w miejscach ogólnodostępnych?

Od kilku lat Gdynia wdraża projekt miejskiego piknikowania w życie. Dzięki temu w mieście powstało kilka miejsc, w których można rozpalić grilla lub ognisko. Wiążę się to oczywiście z kilkoma obwarowaniami, ale czy nie warto się poświęcić dla ogniskowej kiełbaski, czy kawałka soczystej ryby z rusztu? Sprawdźcie sami, gdzie można i co trzeba spełnić, aby “na legalu” posmażyć to i owo na żywym ogniu.

Miejsca na ognisko:

  • Polanka Redłowska
  • Park Kolibki
  • teren zielony przy ul. Leśna Polana

Grillowe miejsca w Gdyni:

  • skwer im. Ireny Kwiatkowskiej na Obłużu
  • teren zielony przy ul. Swarzewskiej
  • teren przy ul. Kopernika (tzw. “Pastwisko Huzarska”)

A teraz formalności: każdy miłośnik grillowania i rozpalania ognisk, który ma w planach skorzystanie z ww. oferty miasta Gdyni, powinien na etapie planowania zgłosić swoje plany ogniskowe/grillowe do Straży Miejskiej i Straży Pożarnej w Gdyni, podając swoje imię, nazwisko i numer telefonu. Nie oznacza to jednak rezerwacji miejsca do imprezowania przy otwartym ogniu. Jeśli macie zamiar wynająć na wyłączność którąś z miejscówek – musicie złożyć wniosek do Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji Urzędu Miasta Gdyni min. 5 dni przed planowanym grillem lub ogniskiem w wybranym miejscu.

Wszystkie szczegóły na temat zasad grillowania i rozpalania ognisk w Gdyni znajdziecie na www.gdynia.pl