parallax background

Globaltica 2021

13 maja 2021

Nie wiemy, jak dla Was, ale dla nas to zaskoczenie, że jednak coś zaczyna się dziać w temacie festiwali, koncertów. I tak już na początku lipca w parku Kolibki odbędzie się Festiwalu Kultur Świata Globaltica.

Wybaczcie nam tak długie milczenie. Wszyscy dobrze wiemy, jak niepewna jest sytuacja epidemiologiczna. Mamy dla was kilka wiadomości. Kilka bardzo dobrych, kilka dobrych, kilka mniej dobrych. Najważniejsza i najlepsza jest taka, że przy pozytywnym biegu wydarzeń spotkamy się w tym roku na Kolibkach. Nie spotkamy się, jak zaplanowaliśmy rok temu, między 15 a 18 lipca, lecz dwa tygodnie wcześniej, a nasze spotkanie potrwa dwa dni - 2 i 3 lipca. Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa z wielu powodów. Trwająca pandemia wywróciła dotychczasowy świat do góry nogami i przywróciła wagę lokalnym społecznościom. Nasz festiwal jest bardzo związany z Gdynią, ale czuliśmy, że w tym roku możemy ten związek podkreślić jeszcze bardziej.

organizatorzy

Zmianą w formule festiwalu jest zaproszenie tylko polskich artystów.

Przez lata staraliśmy się pokazać bogactwo kultur świata, w 2021 pokażemy to bogactwo z trochę innej strony. Pozwoliliśmy sobie na odrobinę szaleństwa w doborze wykonawców. Część już znacie z poprzednich edycji Globaltiki, dla części będzie to pierwszy występ na naszej scenie. Obiecujemy, że będzie to edycja godna zapamiętania.

Fundacja Kultury Liberty

Poza koncertami na uczestników festiwalu będą czekały dodatkowe atrakcje – m.in. joga, filmy, kulinaria.

Wkrótce na profilu FB festiwalu pojawi się więcej szczegółów. M.in. lista artystów, którzy wystąpią podczas XVI edycji Festiwalu Kultur Świata Globaltica.

Ceny:

Karnety:

- 70 zł - zakup do 17 czerwca,

- 80 zł - od 18 czerwca.

Bilety:

- 40 zł - do 17 czerwca,

- 50 zł - od 18 czerwca.