parallax background

Gdynia Design Days 2021

14 maja 2021

 

O tym będziemy rozmawiać w lipcu - wystawy Gdynia Design Days 2021

Gdynia Design Days 2021 pod hasłem "Solidarni" startuje 3 lipca. To czternasta edycja festiwalu o projektowaniu i pierwsza o współodpowiedzialności. W programie znalazło się aż 15 wystaw poruszających ważne, bieżące tematy. Będzie je można oglądać przez 9 dni w różnych lokalizacjach na terenie Gdyni oraz online. Organizatorem wydarzenia jest PPNT Gdynia | Centrum Designu.


Tegoroczna edycja festiwalu, ze względu na ograniczenia związane z pandemią, będzie miała charakter hybrydowy.

Wszystkie wydarzenia odbędą się online, natomiast wystawy prezentowane będą stacjonarnie.

Informacje o prezentowanych projektach znajdą się w obszernym przewodniku, dostępnym na stronie internetowej festiwalu.


Hasło "Solidarni" odnosi się do wyzwań związanych z niestabilną teraźniejszością i budzącą niepokój przyszłością. Wspólne działanie daje możliwość kreowania lepszego świata, w którym ważne jest dobro ludzi i planety. Wystawy Gdynia Design Days 2021 poruszą różne aspekty związane z tą problematyką - relacje człowieka z naturą, zdrowie psychiczne, uczenie się jako nieustający proces poznawczy, społeczna rola kobiet, odpowiedzialne projektowanie, zmiany klimatyczne i kreowanie miast jako zrównoważonych społeczności. Opisy wszystkich wystaw znajdują się na stronie internetowej www.gdyniadesigndays.eu. Już teraz warto zaplanować sobie uczestnictwo w lipcowym wydarzeniu. Wstęp na wystawy oraz dostęp do materiałów online jest bezpłatny.


Festiwal Gdynia Design Days organizowany jest od 2008 roku. Każdego roku gromadzi specjalistów z zakresu designu i biznesu, a także miłośników dobrego projektowania. Celem wydarzenia jest promocja dobrych praktyk projektowych oraz popularyzacja innowacji z zakresu designu.

Gdynia Design Days 2021 - Solidarni

kiedy? 3-11 lipca 2021

organizator: PPNT Gdynia | Centrum Designu

www.gdyniadesigndays.eu